Spadek fps po czyszczeniu komputera w środku

Witam,otóż po dzisiejszym czysczeniu komputera zauważyłem spadki fps podczas gry w CS:GO. Przed czyszczeniem miałem 140-170fps , a teraz mam maks 100 z spadkami do 45.Wie ktoś może czy jest spowodowane moim czyszczeniem? Jak to naprawić?

dziwne… co mi przychodzi do głowy to może uszkodziłeś chłodzenie, sprawdź czy wentylatory się kręcą…

1 polubienie

Jak już wspomniano - pokaż temperatury procesora, karty graficznej, RAM… może rzeczywiście np. radiator na procesorze przesunąłeś.

1 polubienie

i wentylatory się kręcą :confused:

Nie mam pojęcia co mogło się stać… oglądnij może kondensatory na płycie głównej, czy któryś nie jest wybrzuszony/nie wylał.

1 polubienie

Dodam jeszcze to ze uszkodzilem kabel sata i czasem sie odlacza od dysku i wtedy komputer sie zawiesza. ale to chyba nie ma nic do rzeczy ?

Może mieć bardzo dużo. Jak masz DVD/inny napęd, to sprawdź na innym sprawnym kabelu SATA.

1 polubienie

Ja miałem to samo(nawiązuję do tematu) ostatnio. Rozwiązanie po długich próbach okazało się proste.
Zainstalowałem nowsze sterowniki do karty graficznej i działa :D.

1 polubienie

Niestety nie posiadam innego kabla SATA a sterownik karty graficznej mam najnowszy w piatek kupie nowy kabel i zobaczymy czy cos sie zmieni

Starszych sterowników też próbowałeś?
Zajrzyj w Menadżer Urządzeń i zobaczy czy może jakiś sterowników brakuje.

1 polubienie

Przed czyszczeniem mialem najnowszy sterownik taki jak teraz i bylo wszystko ok

Nie zmieniałeś ustawień graficznych w grach?
Temperaturki podczas gry sprawdzałeś?
Pastę termo przewodzącą nakładałeś nową?

1 polubienie

Nie zmienialem ustawien graficznych w grach temperatur podczas gry nie sprawdzalem a paste nakladalem nowaaa

Widzę tu brak. Zainstaluj sterowniki do chipsetu.

1 polubienie

Mozna wiedziec ktory to ? :smiley: Tutaj temperatura podczas gry

Kontroler magistrali zarządzania systemem.
Temperaturki są ok :).

1 polubienie

okej dzieki a czy ten sterownik moze rozwiazac problem ?

Warto próbować. Problem w końcu nietypowy. Nie szukaj sterowników pod “Kontroler magistrali zarządzania systemem” tylko wpisz nazwę płyty głównej w google i ściągnij sterownik do Chipsetu.
Jeśli nie chcesz rozkręcać kompa, żeby sprawdzić to wejdź w Uruchom(klawisz z ikoną Windowsa+R) i wpisz dxdiag. W okienku dxdiag jest coś takiego jak Model: (tu jest nazwa płyty głównej).

1 polubienie

Dajel to samo :c pozostal chyba tylko ten kabel sata :confused:

Wymiana kabla sata nic nie pomoże.
Niezależnie od tego i tak kup nowy kabel.
Spróbuj może wyjąć i włożyć kartę graficzną jeszcze raz.

1 polubienie