Spadek FPS po wymianie podzespołów

Cześć wszystkim,
Słuchajcie, wymieniłem ostatnio kartę graficzną oraz dodałem dysk SSD do swojego komputera. Po tym zabiegu chciałem normalnie stremować jak wcześniej i nagle okazało się, że mój procesor nie wyrabia i osiąga 100% w grze BF4, na której miał z 70% podczas stremowania. Popytałem na innym forum, to mówili, że mam za słaby zasilacz. Więc zamówiłem i wczoraj przyszedł nowy po wymianie dalej jest to samo… brak możliwości stremowania z procesora, a co jeszcze się okazało, że przed wymianą zasilacza BF5 chodziło mi na ULTRA bez problemu, jak wymieniłem zasilacz i po włączeniu komputera nie idzie grać w tę grę nawet na niskich. O co chodzi z moim komputerem? Coś wyzionęło ducha czy co? Przed wymianą było wszystko git na słabszych podzespołach, a teraz takie cuda się dzieją.

Komputer przed:

Procesor: I7 6700 3.40 GHz
Karta graficzna: GTX 1050 2 GB
RAM: 8GB
Płyta główna: ASRocK H110M-DGS
Dysk twardy HDD 500 GB
zasilacz Corsair VS350

Po wymianie:

Procesor: I7 6700 3.40 GHz
Karta graficzna: RX580 GAMING 8GB
RAM: 8GB
Płyta główna: ASRocK H110M-DGS
Dysk twardy HDD 500 GB
DYSK SSD 500 GB GoodRam
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Sterowniki zainstalowane? Nie jedziesz na karcie zintegrowanej?

BF5 chodził Ci na ultra na GTX 1050 2 GB !? Coś ciężko uwierzyć. Mi ledwo wyrabia na GTX2080 i Ryzen 3900x, a wczesniej i7 8700k.

Potwierdzam, nierealne by na GTX 1050 grać na Ultra w grywalnych FPS.

Pewnie elektroda, ale mieli rację, na 350W aż prosiłeś się o BUM!

1050 miała 50% mocy 580, czyli procesor mógł mieć zapas. Generujac jednak większa liczbe klatek (i chyba w większej jakośćci?) dostaje on mocniej po głowie i się dusi. Dodaj do tego, ze niekoniecznie potrzebnie kupiłeś 500Giga SSD “bo przyspieszy kompa!” :slight_smile: W Twoim przypadku wcale. Wystarczyłoby 240 GB dowolnego SSD i na SSD musiałbyś zainstalować Windowsa i ustawić plik wymiany. No i tu dochodzimy do Ram, nie wiem jak u Ciebie z Ramem w czasie gry, ale 8 GB może trochę brakować, szczególnie jak masz jakieś dodatkowe aplikacje w tle.

Czyli co zrobić: na dzień dobry- przenosisz Windowsa na SSD i zmniejsz trochę ustawienia grafiki.

Troche nie możliwe wymieniłeś na dużo szybszą kartę :stuck_out_tongue:

BF5 na ultra chodziło przed wymianą zasilacza nie karty graficznej…
500 giga potrzebnie kupiłem i na nim jest windows.

Temat do zamknięcia.