Spadek fps po zaktualizowaniu sterowników AMD

Witam po aktualizacji windowsa 10 karta graficzna nie łapała się więc zaktualizowałem sterowniki, po wejściu do gry klatki się zmniejszyły (o wiele), ustawienia są okej lecz gdy zaltabuje grę fpsy skaczą wysoko, po wejsciu do gry spadają, sterowniki amd 17.50 aktualne robilem formata nie wiem co mam robic odinstalowac i zostawic normalne?

prosze o pomoc

Czy od tamtego tygodnia zmieniałeś coś w systemie?
Podaj proszę, więcej informacji na temat komputera, który posiadasz.
System operacyjny: wersja windows, architektura
Płyta główna: model, wersja Bios
Karta graficzna
Aktualna wersja sterowników AMD

Co oznacza spadają? Jeżeli wartość jest równa tj 30, 45 lub 60 to wraz z aktualizacją sterowników, włączył Ci się v-sync. Co oznacza, że karta “nie łapała się”?

Miałem aktualizacje windowsa, po aktualizacji sterowniki nie działały i zainstalowałem od nowa, Windows 10 Home, ogólnie to laptop lenovo z51 karta graficzna Amd radeon r9 m375, aktualne sterowniki to 17.50

Niee to nie vsync, ogolnie fpsy skacza od 300 do 500 lecz gdy ztabuje gre jest ich 3 razy wiecej po wejsciu do gry spadaja do 300-500

Czy instalowałeś najnowszy sterownik Chipsetu płyty głównej ?
Chipset Driver for Windows 10 (64-bit) - Lenovo Z41-70, Z51-70
Po restarcie powiedz czy się coś poprawiło.
Czy jesteś pewien, że gra korzysta z karty graficznej AMD? Może włącza się grafika procesora?

Okej zainstaluje to, grafika procesora nie włącza się sama, karta dziala tylko problem jest w tym gdy ztabuje gre klatki sie zwiekszaja

Po wyjściu z ekranu gry, procesor nie musi renderować grafiki i nie widzisz ile ma aktualnie FPS.
Po wejściu do gry, klatki spadają z ilości, które są zarejestrowane chwile wcześniej. (tzn. na pulpicie )

Zaktualizowałem, nic nie dało fpsy widzę przez opcję którą włącza się w Minecrafcie

Jak na moje oko, to ta wartość i tak daleko przekracza możliwości monitora.
Włącz sobie limit na 60, to tylko zyskasz na temperaturach, nie będziesz tracić turbo w cpu.

Ja wole grać na maxymalnych fpsach, nie wiem co mam zrobic dvr wylaczane a i tak nic nie daje

Sprawdź w menadżerze zadań czy w ogóle gra chodzi na Radeonie czy na Intelu. W czasie gry powinny być jakieś wykresy na procesorze graficznym.

DVR nic nie zabiera w laptopach, bo chodzi na drugim GPU, może spokojnie korzystać z nagrywania.

Gra chodzi na radeonie, nie wiem czego to problem, z inna wersja sterownikow nie bylo problemu moze odinstalowac ta i korzystac z zwyklej?

Odinstaluj sterowniki tym programem


Zastosuj sterowniki, które kolega podał wcześniej, sprawdź je najpierw.
Jakby co ja mam nowsze.

Aktualizacja nic nie dała, jutro spróbuje z ddu nie wiem o co chodzi w niektórych miejscach spada mi do 30 fpsów, laptop się nie kurzy ani nic więc o co tu moze chodzic? vsync off

Mam wrażenie, że jednak te najnowsze sterowniki mogą sprawiać problem.
Trzeba będzie spróbować zainstalować całkiem nowe, po usunięciu DDU, na próbę, dla testów.
Potem, gdy nic to nie da, troszkę starsze.

Zrobilem to i nadal tak jest, może zrobic formata i pozostać przy catalyst?

Jeśli chcesz spróbuj sterowniki pochodzące sprzed Falls Creator Update.
Najpierw odinstaluj sterowniki poprzez DDU
Potem zainstaluj te
AMD Radeon Software Crimson ReLive 17.10.1 driver download

Co do W10 to doradza się by zostać przy sterownikach dostarczonych przez Windows Update jeżeli są problemy z najnowszymi. Podnieś w Wattman powerlimit. Stabilizuje to zegary i nie ucina aż tak wydajności gdy temperatury się podnoszą.