Spadek FPS podczas grania i wyłączanie się komputera

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć z jakiego powodu mam mało fps np. w LoL-u. W innych grach nie pokazuje mi fps, ale przy bardziej wymagajacych momentach podczas gry trochę mi ją przycina. Wróćmy do LoL-a. Od kiedy zacząłem grać w LoL-a(jakieś 2 lata) miałem zawsze 30 fps. Nie wiedziałem czy to dobrze czy źle. Po pewnym czasie poczytałem na internecie i okazało się, że to jednak źle. Dziwi mnie to bo bebechy od komputera były wymieniane 3 lata temu. Komputer na low detalach miał 25-25 fps. Powiększyłem dysk systemowy i chodziło mi 35-45 fps. Ostatnio wszedł patch. Od niego większośc graczy ma mniej fps. Ale ja mam normalnie w grze około 30 fps. W teamfightach mam od 15-25, ale ostatnio grałem 1h i w teamfightach gdzie wszyscy używali wszystkich skilli i pzredmiotów było od 5 do 15fps. Nie wiem jakim cudem. Karte i procek mam bardzo dobre. był też patch, po którym nie mogłem grac w LoL-a, ponieważ wchodząc do gry grałem i po 10 minutach wywalało mi komputer. Wogole mam też taki problem, że od około roku wywala mi komputer. Podczas gdy załączam listwe by włączyć komputer wywala mi korki. Nie zawsze ale często. Natomiast gdy komputer chodzi przez około 7h to podczas gry potrafi go wywalić. I musze znowu go włączać. Kiedyś wywalił mi po 3h grania. A jakiś tydzień temu gdy na komputer wchodziła inna osoba po mnie by zagrać to w ciągu godziny komputer wyłączył się 5 razy. Niedawno czyściłem też komputer od środka i to głownie wentylatory. Po wysczyszczeniu włączyłem go. Postanowiłem zagrać sobie w LoL-a. Włączyłem i okazało się, że mam 130-200 fps. Wiem, że mój komputer jest dobry bo ma wszystkie bebechy bardzo dobre bo jest w stanie wyciągnąć nawet 100 fps chodziaż ja chcę tylko 60. Ale niestety jest jedna rzecz i to może być jakaś mała i głupia rzecz, która to wszystko psuje, żeby komputer nie mógł normalnie chodzić. I to w tym wszystkim jest najbardziej irytujące. Masz świadomość, że wszystko masz bardzo dobre, ale to razem nie chodzi bardzo dobrze. Pisałem już do riotu i powiedzieli, że muszę sterowniki zaktualizować. Zrobiłem to i nadal jest jak było. Powiedzieli, że wysłali ten problem do ich programistów. Trwa to już 3 tyg. i nadal nie wiedzą co to. Może ktoś z was mi pomoże. Jeżeli chcecie jakieś parametry komputera to mówcie. I bardzo was proszę o pomoc.

kabu2

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Grafika i zasilanie, to przy tym bym się zatrzymał. Nawet przy zasilaczu z OCZ podczas grania bywają takie skoki temperatur, że głowa boli. Wystarczy podczas grania mieć otwartą obudowę i po wywaleniu sprawdzić, jak gorący jest zasilacz. Piszesz o listwie, gdzie włączasz. Opis pasuje do nadmiernego poboru prądu. Nie powinno być tak. Normalnie, to po wyłączeniu, wyłącza się zasilacz, ale ma stan czuwania, czyli minimalnie trzyma napięcia i płyta z tego korzysta. Nigdy nie wyłączam komputera z sieci energetycznej. Na PC 7 lat funkcjonuje bateria CMOS i choć leży już zapasowa, to jak na razie, system trzyma czas. Sprawdź listwę, bo korki siadają, gdy za duże obciążenie, albo coś generuje prąd przepięcia. Podejrzany nawet kabel przedłużacza.

Fortron jest lepszy od OCZ, znaczy, że tak samo trzyma dobrze napięcia, ale podczas obciążenia - gier nie wykazuje nadmiernego grzania. Jaka specyfika Twojego zasilacza?

System nie pokazuje w podglądzie zdarzeń jakichś errorow? Przy problemach z grafiką, coś byłby pokazywał w zdarzeniach systemowych. No i podczas “wywalenia”, przy otwartej obudowie, miałbyś niejakie pojęcie, czy karta graficzna ciepła, dobrze ciepła, czy parzy. Są programy do testowania grafiki.

Przydałby się zapis z health programu hd tune.

Test już robie z programu, który wyżej mi podałeś i bardzo ci za niego dziękuje. Mam tylko jedno pytanie. Czy zrobić ten test przy włączeniu komputera czy po dłuższym przegraniu na nim? Narazie przy włączeniu robię.

Objawy wskazuja na przegrzewanie podzespołów i/lub awarję zasilacza.

 

Podaj temperatury bez obciążenia i pod obciążeniem (np. z programu occt), podaj parametry sprzętu i model zasilacza.