Spadek FPS podczas oglądania filmów przez HDMI

Witam,

otóż mam taki problem : mam podłączony monitor przez D-Sub, gdzie gdy odpalę film w HD lub Full HD chodzi on płynnie. Natomiast, gdy uruchomię telewizor (podłączony przez HDMI) i tam odpalę film, bo widać wyraźnie spadek zarówno na filmach HD jak i Full HD. Nie powiem, trochę mnie to zaczyna drażnić, bo jednak nie za dobrze się ogląda takie filmy :stuck_out_tongue:

Garść informacji :

Grafika : zintegrowany Radeon HD3000

Program, którym odpalam : Media Player Classic Home Cinema x64 (próbowałem KMPlayer, VLC i nic)

Sterowniki : najnowsze

Tak więc - czy da się jakoś uzyskać płynny obraz przez HDMI, czy najnormalniej w świecie zintegrowana karta sobie z tym nie poradzi i trzeba będzie kupić coś mocniejszego?

Pozdrawiam!

Może masz kabel hdmi -marnej jakości

HDMI to interfejs cyfrowy, obraz albo jest, albo jeżeli kabel jest złej jakości i bardzo długi, to go nie ma.

Karta jest nie najmocniejsza, więc może różnica rozdzielczości między ekranem na d-sub i hdmi robi swoje?

Ewentualnie najnowsze sterowniki nie dogadują się ze starą kartą.

Nie, właśnie nie - monitor biega na 1920x1080 oraz telewizor również na 1920x1080. Różnica jest w calach, ale IMO to nie ma najmniejszego znaczenia, bo liczy się rozdzielczość.

Próbowałem nieco starszych i niestety nic z tego :wink:

Masz za słabą grafikę. Kiedy puszczasz obraz na telewizor poprzez HDMI to obraz masz wtedy na monitorze i telewizorze czy tylko na telewizorze ? Jeżeli ta 1 opcja to w ustawieniach zmień aby wyświetlany był obraz tylko na telewizorze, ponieważ Twój zintegrowany układ graficzny prawdopodobnie najzwyczajniej w życiu nie wyrabia na 2 ekrany.

Takie proste, nie pomyślałem - dzięki, rzeczywiście wtedy chodzi płynnie :smiley:

Dobra, to mogę poczekać z kupnem nowej grafiki, takie przełączanie nie zawadza mi :smiley:

Pozdrawiam!