Spadek fps/przycinanie asus k53sv

Witam.

Szukam rozwiązania od kilku dni jednak wszystko co do tej pory znalazłem nie przyniosło zamierzonego efektu.

Z dnia na dzień zaobserwowałem spadek fpsach w grach, które do tej pory chodziły bez najmniejszej przycinki. Temperatury są w normie, system przywróciłem do stanu w którym wszystko było ok ale poprawy jak nie było tak nie ma. Testowałem różne sterowniki do karty graficznej, zmieniałem gniazdko pod którym jest podłączony zasilacz (wyczytałem, że to też może być przyczyną), podpinałem inny zasilacz. Spadki te nastąpiły z dnia na dzień.

 

Mój sprzęt:

geforce gt540m

intel core i5-2410m 2.3oGHZ

8gb ram

 

Bardzo proszę o jakieś rady.

Pzdr

“Taki mamy klimat” … sprawdź temperatury, oraz czy się przypadkiem nie polepszy jak zejdziesz ze sprzętem do piwnicy (jeśli takową posiadasz).

Temperatury jak pisałem są w normie. Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że po prostu nie przełącza na lepszą kartę graficzną tylko działa na zintegrowanej, nawet jak ustawiam żeby uruchomiło na nvidii. Chciałem wyłączyć zintegrowaną kartę w menedżerze urządzeń jednak po restarcie komputera nadal jest włączona. Jakieś porady ?

 

Edit:

I chyba tutaj jest problem bo całkowicie wyłączyłem karte nvidii i jest taka sama sytuacja jak w przypadku, że karta ta jest włączona

 

Edit2:

Udało się wyłączyć zintegrowana grafikę i odpalić system na nvidii. Żadna gra się nie włącza. Wygląda na to, że tu jest problem. Jak sobie z nim poradzić. Odpalając jedną grę wyskoczył komunikat o nieznanej wersji DirectX. jednak jest 11. Chciałem zainstalować ręczenie to wyskoczył komunikat, że jest zainstalowana i nie wymaga instalacji.

Pomocy :o

 

Edit3:

Ponadto nie mogę zmienić rozdzielczości powyżej 1024x768. Zawsze pomagały sterowniki teraz nie pomagają

A bawiłeś się z trybami zgodności, może to coś da

Na razie zostaje przy zintegrowanej karcie, nie bawię się. Wystarcza mi to co jest