Spadek fps w cs (po formacie)

(leniu1337) #1

Siema nie wiem czy dobry dzial ale nie wiedzialem ze bardzo gdzie to napisac.
Mam problem po formacie moje fps w cs spadly tak ze nie ma zadnej plynnosci spadki sa ponizej 60 fps i to nie co jakis czas tylko co chwile jest 200 fps i nagle 60 ,80 , zainstalowalem juz wszystkie sterowniki do plyty glownej i karty
macie jakies pomysly? przed formatem tego nie było.
MOJ PC:
GTX 750ti
fx 4300
8gb ram
win 7 64

(msb156) #2

https://www.google.pl/search?client=opera&q=rededi+csgo+fps&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=reddit+csgo+fps&tbs=qdr:y

(JNJN) #3

A jak było przed formatem? i dalej masz W7 64?

(Radek68) #4

Czy sprawa dotyczy tylko tej gry, czy to pojawia się w całym systemie i w innych grach?

(kowgli) #5

:wink: Kiedyś się grało przy 10fps i dawało radę…

(leniu1337) #6

Przed formatem fps byly 150-200 czasam mialem sciny ale to przez to ze var skakal a teraz spadki do 40 fps resetowalem bios do ustawien fabrycznych ,reinstalowal stery do grafy i nic.

Edit; spadki tez sa w innych grach np w paladins spadki byly do 30 fps a na innych grach to nie wiem bo nie mam nic zainstalowanego.I nie ma znaczenia czy dam ustawienia 800x600 czy 1600x900 to samo jest low czy ultra

(Longhorn2009) #7

Może aktualizacje się pobierają, skoro system po reinstalce.

(Tibu_11) #8

Problemem moze być zainstalowany AV. Wyłącz ochrone real time i odpal gre …

(leniu1337) #9

Raczej nie ma szans ze to przez av bo mam tego samego co wczesniej ale zaraz sprawdze moze to byc wina dysk bo to jedyna rzecz w kompie ktorej nie wymienialem i jest dosyc stary ten dysk,ale czy ten dysk moze miec wplyw na te spadki fps?

Edit
wylaczylem calkowicie av i nic to nie zmienilo.
wgl w biosie primary graphics powinno byc na PCI czy PCI express czy to nie ma roznicy?

(JNJN) #10

Ma być auto lub PCIE

Wrzuć scan z temperatur z HW Monitor.

Wrzuć cały scren z smart tego dysku z najnowszego HD Tune Pro.

(leniu1337) #11

temp 15 min gry w cs na dm

Jeszcze jedno to dzialo sie przed formatem jeszcze ale kiedy wlaczam 1 raz komputer to musze dac start uruchom ponownie bo inaczej wszystko bedzie sie scinac mam na mysli filmy gry streamy,przed formatem dawalem uruchom ponownie i wszystko wracalo do normy,ale czemu tak sie dzieje ,myslalem ze to wina systemu ,ale teraz kiedy wgrwalem od nowa system dalej sie to dzieje.

(JNJN) #12

Temperatury wyglądają OK.

A jaki masz zasilacz - odczytaj dane z niego?

Nie widzę płyty głównej - sprawdź na niej kondensatory elektrolityczne, czy nie wylane lub wybrzuszone.

I było kilka tematów o CS i problem może być w sieci, serwerze lub grze.

A jak sprawuje się w grze nie sieciowej?

Edit:

Choć wydajność dysku straszna? może i to on? a swoje godziny przepracował?

Trzeba go podpiąć do innego kompa jako drugi i zrobić mu test wydajności.

Wrzuć mi tu jeszcze sren menadżera i jaką masz płytę główną?

(leniu1337) #13

Zasilacz to Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/
Płyta to asrock 980de3/u3s3
W grze nie sieciowej to samo pobieram teraz homefront i zobacze jak bedzie ta gra dzialac bo w paladins spadki do 30 fps niezaleznie od ustawien ultra czy low oraz rozdzialki.
Dysk jest bardzo stary 5lat przynajmniej ma.

(JNJN) #14

Pobierz rozpakuj do katalogu na dysku systemowym, zainstaluj jako administrator, restart i ponownie scren menadżera.

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Drivers/AMD/AllIn1/Allin1(8.631-SATA327_0414).zip

(leniu1337) #15

(JNJN) #16

To jeszcze ten i scren:

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Drivers/All/USB/USB3_Etron(v0.115).zip

I sprawdź, czy nie jest lepiej?

(pawele72) #17

Kolego a sprawdz czy nie grasz moze na zintegrowanej karcie graficznej bo mogło Ci sie zmienić po formacie. Ppm na pulpit -> rozdzielczość ekranu -> ustawienia zaawansowane ( jesli dobrze pamietam ) i tam sprawdz jaka Ci kartę graficzna szuka czy zintegrowana czy gtx750ti

(leniu1337) #18

Jest normalnie 750ti

zaraz sprawdze cs jak chodzi i dam znac
Edit niestety nic to nie dalo ,troche smutne ze na tym sprzecie w cs go na rozdzialce 640x480 wszystko na low mam spadki do 40 fps … ;D

(JNJN) #19

Teraz OK.

No to musisz sprawdzić ten dysk na innym kompie, bo wydajność tragiczna -masz spadki do 0,2 MB/s. Czas dostępu 42 ms? mógł się dziadek posypać?