Spadek fps w cs (po formacie)

Siema nie wiem czy dobry dzial ale nie wiedzialem ze bardzo gdzie to napisac.
Mam problem po formacie moje fps w cs spadly tak ze nie ma zadnej plynnosci spadki sa ponizej 60 fps i to nie co jakis czas tylko co chwile jest 200 fps i nagle 60 ,80 , zainstalowalem juz wszystkie sterowniki do plyty glownej i karty
macie jakies pomysly? przed formatem tego nie było.
MOJ PC:
GTX 750ti
fx 4300
8gb ram
win 7 64

https://www.google.pl/search?client=opera&q=rededi+csgo+fps&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=reddit+csgo+fps&tbs=qdr:y

A jak było przed formatem? i dalej masz W7 64?

Czy sprawa dotyczy tylko tej gry, czy to pojawia się w całym systemie i w innych grach?

:wink: Kiedyś się grało przy 10fps i dawało radę…

Przed formatem fps byly 150-200 czasam mialem sciny ale to przez to ze var skakal a teraz spadki do 40 fps resetowalem bios do ustawien fabrycznych ,reinstalowal stery do grafy i nic.

Edit; spadki tez sa w innych grach np w paladins spadki byly do 30 fps a na innych grach to nie wiem bo nie mam nic zainstalowanego.I nie ma znaczenia czy dam ustawienia 800x600 czy 1600x900 to samo jest low czy ultra

Może aktualizacje się pobierają, skoro system po reinstalce.

Problemem moze być zainstalowany AV. Wyłącz ochrone real time i odpal gre …

Raczej nie ma szans ze to przez av bo mam tego samego co wczesniej ale zaraz sprawdze moze to byc wina dysk bo to jedyna rzecz w kompie ktorej nie wymienialem i jest dosyc stary ten dysk,ale czy ten dysk moze miec wplyw na te spadki fps?

Edit
wylaczylem calkowicie av i nic to nie zmienilo.
wgl w biosie primary graphics powinno byc na PCI czy PCI express czy to nie ma roznicy?

Ma być auto lub PCIE

Wrzuć scan z temperatur z HW Monitor.

Wrzuć cały scren z smart tego dysku z najnowszego HD Tune Pro.




temp 15 min gry w cs na dm

Jeszcze jedno to dzialo sie przed formatem jeszcze ale kiedy wlaczam 1 raz komputer to musze dac start uruchom ponownie bo inaczej wszystko bedzie sie scinac mam na mysli filmy gry streamy,przed formatem dawalem uruchom ponownie i wszystko wracalo do normy,ale czemu tak sie dzieje ,myslalem ze to wina systemu ,ale teraz kiedy wgrwalem od nowa system dalej sie to dzieje.

Temperatury wyglądają OK.

A jaki masz zasilacz - odczytaj dane z niego?

Nie widzę płyty głównej - sprawdź na niej kondensatory elektrolityczne, czy nie wylane lub wybrzuszone.

I było kilka tematów o CS i problem może być w sieci, serwerze lub grze.

A jak sprawuje się w grze nie sieciowej?

Edit:

Choć wydajność dysku straszna? może i to on? a swoje godziny przepracował?

Trzeba go podpiąć do innego kompa jako drugi i zrobić mu test wydajności.

Wrzuć mi tu jeszcze sren menadżera i jaką masz płytę główną?

Zasilacz to Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/
Płyta to asrock 980de3/u3s3
W grze nie sieciowej to samo pobieram teraz homefront i zobacze jak bedzie ta gra dzialac bo w paladins spadki do 30 fps niezaleznie od ustawien ultra czy low oraz rozdzialki.
Dysk jest bardzo stary 5lat przynajmniej ma.

Pobierz rozpakuj do katalogu na dysku systemowym, zainstaluj jako administrator, restart i ponownie scren menadżera.

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Drivers/AMD/AllIn1/Allin1(8.631-SATA327_0414).zip

To jeszcze ten i scren:

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Drivers/All/USB/USB3_Etron(v0.115).zip

I sprawdź, czy nie jest lepiej?

Kolego a sprawdz czy nie grasz moze na zintegrowanej karcie graficznej bo mogło Ci sie zmienić po formacie. Ppm na pulpit -> rozdzielczość ekranu -> ustawienia zaawansowane ( jesli dobrze pamietam ) i tam sprawdz jaka Ci kartę graficzna szuka czy zintegrowana czy gtx750ti

Jest normalnie 750ti


zaraz sprawdze cs jak chodzi i dam znac
Edit niestety nic to nie dalo ,troche smutne ze na tym sprzecie w cs go na rozdzialce 640x480 wszystko na low mam spadki do 40 fps … ;D

Teraz OK.

No to musisz sprawdzić ten dysk na innym kompie, bo wydajność tragiczna -masz spadki do 0,2 MB/s. Czas dostępu 42 ms? mógł się dziadek posypać?