Spadek fps w fifa 13

Siema. Mam Problem, a mianowicie chodzi o to że podczas grania w fife 13 mam 60 fps ale w niektórych momentach (wysokie podanie, szybkie podania) jest spadek fps do 45. Problem ten występuje tylko w fifie 13. Sprawdzałem temperatury podczas grania w fife i grafa dochodzi max do 65 stopni a proc max do 55 stopni( nie dawno czyściłem kompa). Dodam że Problem występuje od początku grania w fife, w demo miałem to samo. Gry Typu Gta 4, bf3, mw3 chodziły na maxa.

Specyfikacja kompa ;

i3 2100

msi radeon hd 6850

8gb ramu 1333

corsair 500 W

Kamera Ci się oddala, choć tego “nie widzisz” i stąd opóźnienie - a przy 45 FPS i przy multum akcji na ekranie nie da się grać ?

Wejdz w ustawienia Fify (fifaconfig) i wyłacz vsync ( Czekaj na synchronizacje pionową ). Powinno pomóc :wink:

Co do fps to masz tam również opcje aby zablokować ilość na 60 ( zakładam że tak zrobiłeś prawda ? ) Komputer nie będzie się zachowywał jak by miał ochotę odlecieć :slight_smile:

Azi co do Twojego pytania, to fifa wyposażona jest w tak miły silnik, że przy spadku fps nawet do 45 odczuwalne są…hmm… “lokalne lagi”

6OWghKU56AN6g6jCk2EZGW

Pozdrawiam, Sebastian

no właśnie samo wyłączenie vsync duzo dalo ale komp strasznie glosno chodzil, teraz wzielem limit fps zobaczymy :slight_smile:

Czekam na odpowiedź :wink:

komputer znacznie się uspokoił i przy tym znacznie spadły temp. podzespołów ale za to między wyświetlaniem kolejnych klatek są takie jak by uskoki takie jak by fale, ale nic nie tnie. Więc nie wiem co lepsze

a próbowałes z vsync i 60 fps max ?

grałem z vsync ale miałem zaznaczone bez ograniczeń fps zaraz spróbuje z vsync i max 60 fps(chyba kiedyś już to robiłem ale sprawdze jeszcze raz)

Dodane 03.11.2012 (So) 23:31

niestety ale chyba też klatkuje zaraz jeszcze potwierdze, zagram mecz oline

Dodane 03.11.2012 (So) 23:53

jednak jest tak samo jak mam zaznaczone bez ograniczeń, jak nie gorzej

Dodane 04.11.2012 (N) 14:01

a u Ciebie normalnie działa ?