Spadek fps w grach

(Romekilol) #1

Witam.

Mam problem a więc mam laptopa Lenovo Y50-70 serii IdeaPad i w grze minecraft mam duży spadek fps i nie wiem co to powoduje, a jak wejdeę na stacjonarny komputer to mam 110 fps. Proszę o szybką pomoc

(Kraefezze) #2

Podasz dokładniejsze parametry? Wersji twojego laptopa jest kilka.

(Romekilol) #3

a jak sprawdzić parametry laptopa mojego?

(Kraefezze) #4

Naciśnij Win+R na klawiaturze i uruchom program dxdiag, jak zapyta się czy sprawdzić sterowniki naciśnij nie. Zrób screeny 1 i 2 zakładki i umieść tutaj.

(Romekilol) #5

podaje wam screeny 1 i 2

to jest ink do drugiego screena http://zapodaj.net/f04408ef87ab3.png.html

post-272743-0-94855400-1429439884_thumb.

(Kraefezze) #6

Ten laptop ma kartę graficzną Nvidii ale na screenach jest Intel HD 4000. Zaktualizuj sterowniki Nvidii i sprawdź czy wtedy będą problemy z grami. Wiem że mogą być nieaktualne sterowniki bo na tym komputerze powinien być zainstalowany Win 8.1 przez producenta.

Oczywiście po aktualizacji sterowników uruchom ponownie komputer.

(Romekilol) #7

zaktualizowałem sterowniki ale wacha się fps od 130 i spada do 50 i potem powrotem wraca do tego samego na nie stoi w miejscu i coś jeszcze jest nie tak

(Kraefezze) #8

Ale jest lepiej?

Co?

(Romekilol) #9

tak ale wcześniej miałem 170 fps proszę pomóżcie mi rozwiązać problem

(Kraefezze) #10

Nie widzę tutaj problemu, twój monitor ma odświeżanie 60 Hz więc tak czy siak powyżej 60 fps nie będzie widać różnicy w grze. W przypadku monitora 144 Hz to rozumiem takie problemy, ale w tym wypadku ten “duży spadek fps” nie jest nawet zauważalny gołym okiem.

(Romekilol) #11

a jescze jedno am  system windows 7 i powoli mi się włącza. Proszę o pomoc przy rozwiązaniu problemu