Spadek fps w różnego rodzaju grach

Problem polega na tym, że grając właściwie w każdą grę jest znaczny spadek fps. To bardzo przeszkadza z racji tego, że idę sobie i nagle znajduję się w innym miejscu na mapie. Czym może to być spowodowane ? Dodam, że nie mam takiego problemu na innych komputerach w moim domu.

A komputer spełnia wymogi tych gier ?

Tak spełnia, problem pojawił się od niedawna. Komputer ma około 2 lata i gry to takie jak counter-strike 1.6, combat-arms bądź fifa world. Wcześniej tego nie było.

Jak temperatury podczas gry?

Jeżeli chodzi o temperaturę, to nie wiem, ale wydaje mi się, że to też nie ten problem. Komputer nie nagrzewa się mocno, dokładnie laptop. Temperatura raczej taka sama jak była, ale zaraz sprawdzę i dam znać.

Tak, na przykład w Open Hardware Monitor

Temperatura ta co chwile skacze. Jednak mniej więcej w tych granicach. Dodam, że mam podkładkę chłodzącą, która pewnie w jakimś stopniu wpływa na tą temperaturę kojąco.

post-258175-0-49658000-1421950952_thumb.

Po ilu minutach gry sprawdzałeś? Jak wygląda sprawa ze sterownikami?

Tamto zdjęcie po około 2 minutach gry, natomiast to zdjęcie jest robione po około 10 minutach gry. Dodam, że wyczyściłem kompa programem CCleaner i jest nieco lepiej. Nie jest ten przypadek spadku fps tak częsty.

Karta graficzna nie jest jakimś demonem wydajności … 

Podsumowując

 

Masz notebooka z APU AMD A8-4500M . To nigdy nie był i nie będzie zbyt wydajny sprzęt.

 

http://www.notebookcheck.pl/AMD-A-Series-A8-4500M.74858.0.html

 

Moja rada. Graj w te gry na czymś nieco wydajniejszym.

Zgodziłbym się z Tobą jeżeli autorowi zacinały się gry od samego początku jednak mówił że dzieje się to od nie dawna czyli sprzęt raczej można wykluczyć może po prostu jest mocno zainfekowany ? 

Zgodziłbym się z Tobą jeżeli autor, zadbał o to by syf nie zbierał się przy wentylatorze … To jest sprzęt AMD więc grzeje się nieco mocniej niż podobnej klasy Intel. I dużo gorzej reaguje na kiepskie chłodzenie …

 

Być może, że też jest zainfekowany ale stawiam na filcowy kożuch przy wentylu :slight_smile:

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=B0CD70848E2E1225!84421&authkey=!ADvQJEzXWLvF1rs&ithint=folder%2c

Sprzęt ten ma chłodzenie dodatkowe poprzez podkładkę chłodzącą. Więc ma jakieś wsparcie, co do temperatury i grzania się.

A co ma sernik do wiatraka ?? Jeśli zatkasz jedyny otwór który ma być odprowadzane ciepło to podkładka niewiele ci pomoże. Sorry, kupiłeś sprzęt za 900 zł z prockiem mobilnym AMD a to nie jest rozsądny wybór jeśli myślałeś o grach.

 

Popatrz na temperatury podczas gry :slight_smile:

Kupiłem ten sprzęt już jakiś rok temu. Po 2 co ja niby zapchałem ? Jaki otwór ?  Niczego nie zapchałem, a w sklepie zapewnili, że wejdą mi najnowsze gry, które powstały w tamtym roku mniej więcej. Więc nie wiem co masz na myśli pisząc, że coś zapchałem.

Spokojnie…

 

O zapchaniu - chodzi o otwór wentylacyjny którym wylatuje gorace powietrze, jak się przypcha kłaczkami to będzie się przegrzewał i żadna podkładka chłodząca nie pomoże.

 

O tym co Cię zapewniali w sklepie i o cenie - Sprzedawcy są jak faceci, mówią wszystko aby tylko dopiąć celu. Co do ceny, no wybacz ale laptop do gierek z 2014r to za 3000 i więcej. Za 2000 to poprostu zwykły multimedialny i do mniej wymagających gier z przed 2-3 lat.

 

Co możesz zrobić - skoro w czasie grania skaczą temperatury to niestety trzeba oddać w rece fachowca aby zmienił pastę i dokonał czyszczenia w środku, nawet 2-3 miesięczne laptopy potrafią nałapać kurzu z powietrza itp.

Dodatkow należałoby w dziale bezpieczeństwo wstawić odpowiednie logi aby wykluczyc złośliwe oprogramowanie bo ono też będzie Ci przeszadzać.

No tak, o otworze wiem, czyli wychodzi na to, że porada fachowca jest tu niezbędna, albo dobre przeczyszczenie kompa. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to proszę pisać. Wszystkim tym. którzy pomogli, bardzo dziękuję. To forum jest chyba najlepsze, jeżeli chodzi o pomoc i specjalistów w tych dziedzinach. :wink:

Jeżeli kogoś ciekawi, to przeczyściłem komputer we własnym zakresie. Działa lepiej, ale czasami zdarzy się jeszcze jakiś spadek fps.