Spadek fps

Witajcie!

W czerwcu zakupiłem nowego Lenovo IdeaPad Y510 z dwoma Nividiami GeForce GT 755M SLI Intel Core i7-4700MQ 2.40 GHz 16 GB ramu. Do gdzieś 20 grudnia komupter śmigał jak tak lala ale gdzieś ostatnio zaczął strasznie głośno pracować i zaczeły się straszne spadki fps jak wcześniej w League of Legends miałem stałe 80 fps teraz jak się mało dzieje to ledwie mam 40/50 fps. I tu rodzi się pytanie co zrobić czytałem żeby wyczścić sprężonym powietrzem co zrobiłem ale nic zbytnio nie pomogło w laptopach Lenovo jest funkcja usuwania kurzu ale ona też nic nie dała. Proszę o pomoc!

 

 

A i drugi problem mniej ważny to że gdy w opcjach karty graficznej włączam  SLI to ekran mi mryga i wywala jakieś sterowniki. (Mam aktualne)

Cześć,

 

Jakie temperatury laptop osiąga pod obciążeniem? (możesz to sprawdzić np. programem HWMonitor).

około 85 stopni

Cześć,

 

Temperatura w normie.

Próbowałeś może zainstalować starsze sterowniki do karty graficznej? Nie wiem czy sterowniki do karty graficznej masz pobrane ze strony producenta laptopa czy NVIDII, ale jeżeli masz zainstalowane sterowniki pobrane ze strony NVIDII, czy próbowałeś zainstalować sterowniki wprost ze strony producenta laptopa?

Sterowniki aktualizuje przez NVIDIA GeForce Experience. Z temp. jest jeszcze tak że jak wyłączę gre to temp. nie spada. A z tymi sterownikami spróbuje tylko o ile starsze?

Cześć,

 

Spróbuj testowo zainstalować sterowniki ze strony producenta laptopa i sprawdź czy problem ustąpi.

Nie pomogło. Jeszcze jakieś pomysły?

Kiedy czyściłeś komputer z kurzu

2 dni temu ale w moim lapku słabo z dziurkami a plomb nie moge zerwać.

to pewnie przydałoby się porządne czyszczenie w środku oddaj do serwisu na czyszczenie

Jak mam gwarancje to zrobią to za free bo gdzieś tak słyszałem?

Hej,

Jeśli zakurzenie powoduje nieprawidłową pracę komputera, to powinni zrobić to na gwarancji. Aczkolwiek i tak warto o to zapytać przed oddaniem komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus