Spadek FPSów w grach - temperatura 100 stopni

Witam. Jakiś czas temu zacząłem mieć problem z fpsami w grach. Mam duże spadki w CS GO wcześniej miałem stałe 100+ fpsów teraz spada nawet do 20. Próbowałem rozwiązać problem czyszcząc komputer, nałożyłem pastę termoprzewodzącą nawet format zrobiłem. Jednak dopiero dzisiaj za pomocą HW monitora zobaczyłem, że temperatura mojego procesora podczas gry wynosi 100 stopni gdzie gdy nie gram mam 50-70. Czy to prawdopodobnie przez to spadają mi fpsy? Jeśli tak to co mam zrobić jeśli wyczyszczenie komputera oraz zmiana pasty nie pomogła? Liczę na pomoc, ponieważ już nie mam pomysłów co zrobić.

Mój procesor to intel pentium g3420 3.20 ghz.

proce.png

spróbuj podkręcić wentylator w w speed fan  procka chyba nie podkręcałeś ?  jaką dałeś pastę 

Może chłodzenie uszkodzone lub niedokładnie zamontowane. Jeśli intensywnie grasz możesz pomyśleć o nowym np. sporo wydajniejszym SPC Fera 3.

Pasta - accura premium heat absorber 6 gold. Procesora nie podkręcałem. A czy podkręcanie wentylatora w tym programie jest bezpieczne?

 

Wolałbym na razie nie wydawać kasy w ciemno jeśli nie mam pewności, że to pomoże. A Chłodzenie jest dobrze zamontowane bo gdy się pojawił ten problem to nie grzebałem w komputerze.

 

 

W programie SpeedFan miałem już ustawioną prędkość na 100%,

bios masz najnowszy ?
 

Nie aczkolwiek to raczej nie jest wina biosu. Gdy problem się pojawił miałem najnowszy bios więc to nie jest jego wina, potem robiłem format i nie mogłem wejść do biosu bo stworzyło się hasło to wyciągnąłem baterie i się BIOS zrestartował. 

a radiator podczas gry w CS-A jest gorący czy zimny i czy masz boxowe chłodzenie czy jakieś inne 

Mam boxowe chłodzenie i radiator podczas gry jest zimny.

a spróbuj pożyczyć od kolegi jakieś chłodzenie do pc  i zmień 

 

1 To albo źle założony cooler, albo walnięty czujnik CPU?
 

Program Core Temp, uruchom daj do paska i pograj z 20 minut i wklej z niego tutaj scren.

 

I spadki FPS w CS, to nie musi być wina kompa.

Ale mam także spadki np w BF3 i teraz zauważyłem, że temperatura gdy nie gram też teraz jest duża.

 

 

a.png

To albo chłodzenie źle założone, albo czujnik w CPU padł?