Spadek fpsów w League of Legends po formacie

Witam.

Ty masz zapewne problem z przegrzewaniem się jak i pewnie dyskiem (one padają od temperatury).

 

Zainstalowałeś wcześniej sterowniki do płyty głównej Chipset, SP3 , odpowiednie sterowniki do karty graficznej, DirectX 9.0c ?

 

  1. Windows XP Service Pack 3

Aby zainstalować SP3 wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

2.  DirectX 9.0c

 

vz34_DXSETUP.jpg

 

Wrzuć screeny z:

  1. Dodaj lub usuń programy (wszystko).

  2. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Karty graficzne oraz resztę.

  3. Start – Panel sterowania – System.

Zainstaluj CPU-Z

i wrzuć screeny z zakładki Mainboard +  Graphics.

 

Z jakimi “gierkami”  masz problem ?

Dzięki za zainteresowanie i wskazówki, sterowniki do chipsetu i do karty graficznej sciagałem ze strony HP do mojego modelu, więc chyba są one prawidłowe (?). Service packa nie instalowałem i teraz się za to biorę, jeśli to nie pomoże to wstawie jutro screeny bo dziś już padam. Udanego wieczoru.

kowalesko123 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus, mam nadzieję, że teraz temat brzmi prawidłowo.

 

XMan service pack nie bardzo pomógł to też wrzucam screeny. Co do gier to chodzi mi głównie o Leauge of Legends. Wrzucam wiec screeny o które prosiłeś.

post-280420-0-36259700-1435748088_thumb.

post-280420-0-37498200-1435748100_thumb.

post-280420-0-75558700-1435748106_thumb.

post-280420-0-93652100-1435748110_thumb.

Zwróć uwage na właściwości systemu !  Jeden rdzeń chodzi prawidłowo ale drugi na 980 mega !

Faktycznie. Co ciekawe zainstalowały się jakieś aktualizacje windowsa i teraz drugi rdzeń chodzi dobrze.

Dodatkowo sprawdz to w CPU-Z zakładka CPU

Jak włączam CPU-Z to w systemie znowu jest 980mhz, a jak wyłączam CPU-Z to wraca do 1.6ghz, z czego to wynika? Directx jest zainstalowany

Nie pytaj z czego tylko zainstaluj brakujące sterowniki !

Nie krzycz. Nie mogę znalezc sterowników do sprzętu który jest zaznaczony jako nieznany

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=1839164&swLangOid=30&swEnvOid=1098

Lepiej niech sprawdzi temperatury za pomocą programu HWMonitor, a druga sprawa, że jak ma tryb zrównoważony to może pokazywać mniejsze taktowanie tylko gdy jest obciążenie to wzrasta.

Podałeś mi stronę z której ściągnałem wszystkie możliwe sterowniki. Modem device i fingerprint zrobiłem zaraz po tym jak wrzuciłem screeny. 2 nieznane urządzenia nadal są.

Controler SATA zapewne też zainstalowałeś ?

A tego akurat nie robilem. Poinstruujesz mnie jak to zrobic? Cos z tej stronki do tego potrzebuje? http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=1839156&swLangOid=30&swEnvOid=1098