Spadek mnożnika procesora

Witam! Mam wielki dylemat polega on na tym iż spadł mi mnożnik procka normalnie powinienem mieć 14x a spadł mi do 6x co daje mi procesor wręcz “prehistorycznych” możliwości bo zamiast mieć Intel Core Duo T2350 1.8GHz to mam Intel Core Duo T2350 800MHz

czy da się to jakoś zrobić czy trzeba zmienić jakieś ustawienia w Bios-ie? proszę o pomoc z góry dzięki

i żeby nie było zbędnych pytań jaki mam Bios: Phoenix Wersja: R01-A0S

Uruchom orthos i sprawdź czy w cpu-z [lub inne tego typu] wykażą wzrost mnożnika, jak tak to masz intelowski odpowiednik Cool & Quiet od amd, nie pamiętam jak to sie nazywa, jest to funkcja oszczędzania energi, gdy nie potrzebna jest duża moc procesora.

tak w biosie należy zmienić mnożnik z powrotem.a tak w ogóle to i tak nawet z dobrym mnożnikiem masz prehistoryczny procesor;d

Twój komputer obniża mnożnik procesora bo akurat do niczego nie potrzebuje mocy obliczeniowej. Oszczędza to prąd i długość życia tego podzespołu. W momencie gdy uruchomisz wymagającą aplikację, mnożnik skoczy na swoje miejsce. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz aby tak się działo, poszukaj w BIOS ustawienia _ “C1E” _ i ustaw je na _ DISABLED. _

@suchmen

wiem że nie jest do zbyt szybki procek ale mi wystarcza (jak na razie :stuck_out_tongue: )

nie wie w jakim celu to ogranicza procka ponieważ mam włączony program do przerabiania filmów

zamiast trwać to ok. 40 minut wyskakuje mi ok. 100 minut :expressionless: