Spadek płynności, mimo spełniania wymagań

Witam, może na wstępie podam specyfikacje mojego laptopa (Samsung AtivBook 2)

Core i3 3210M 2.50 Ghz

4 Gb RAM DDR3

Intel HD4000 i GeForce 710M

A system operacyjny to Windows 8.1

 

I tu jest mój problem. Doskonale wiem, że to nie jest laptop do grania w najnowsze hity, to raczej nie powinno być problemów przy mniej wymagających grach. Mam zainstalowane wszystkie sterowniki w najnowszej wersji, a jednak w nawet starszych grach typu Gothic 2 czy GTA San Andreas występują problemy z płynnością, oczywiście, na najniższych ustawieniach wszystko śmiga aż miło, ale takie San Andreas tak czy inaczej powinien śmigać na niemal maks. ustawieniach graficznych. I tu jest moje pytanie, czy może być coś ustawione źle, że podczas grania przełącza mi na zintegrowaną karte Intela? A może po prostu taka natura tej specyfikacji?

A w tym laptopie czasem 8 nie było? bo może tu problem przez aktualizację do niedopracowanej 8.1?

 

Używaj sterowników do kart grafiki producenta laptopa, czyli Samsunga.

 

Bo jak użyjesz do dedykowanej sterów Nvidia mogą być takie problemy.

 

Trzeba odinstalować te stery, ręcznie usunąć z dysku katalog Nvidia, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i wgrać sterowniki do kart Samsunga, do Twojego systemu 32/64 bitowego.

Bercik899

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

 

Dzięki! Miałem zainstalowane sterowniki i Samsunga, i Nvidii, przez co pewnie się gryzły ze sobą. Usunąłem te od Nvidii i śmiga tak jak powinno.