Spadek prędkości kopiowania danych na dysk

Cześć,

poprzedni wątek z dyskiem

https://forum.dobreprogramy.pl/niestabilny-transfer-dysku-ssd-adata-sp550-528941t.html#comment-3341132

dysk ADATA SSD oddałem do serwisu, wysłali nowy.

W tej chwili system jest nowy, a chimery dysku te same - w pewnym momencie spada prędkość kopiowania do ok 50MB/s i tak ciągnie już do końca. Nie mam zielonego pojęcia skąd te zjawisko się bierze. BIOS z najnowszą wersją.

 

Ma ktoś pomysł?

 

Bez tytułu.jpg

Sprawdz na innym komputerze np. u kumpla, może być tez usb3.0/eSata. Zmień gniazdo podłączenia dysku w płycie głównej.

 

Dysk C to ADATA ?

Tak, chyba już wiem co jest problemem. Ten dysk. Morele przyjęło gwarancję w ciemno nie zastanawiając się czy dysk jest dobry czy zły. A dysk okazuje się sprawny i tamten i ten co dostałem.

Gwałtowny spadek następuje gdzieś po około 3GB. Zacząłem czytać testy i wynika z nich, że ma tragiczny czas kopiowania plików. W testach nikt nie spoglądał na przebieg prędkości tylko mierzyli czas samego kopiowania.

Wychodzi na to, że dysk jest sprawny, ale fatalny w zapisie powyżej 3GB danych na dużych plikach.

Dostałem dysk nowy z “naprawy” i teraz nie wiem co dalej zrobić z nim, jak dla mnie takie zachowanie dysku jest nieakceptowalne ale nie wiem jak odniesie się do tego Morele.

 

Ja z firmą ADATA mam przykre wspomnienia (pendrive USB 3.0 64 GB) . Przebieg prędkości zapisu pokazywany przez system na początku nie jest prawdziwy , ale na 5 s przed zakończeniem operacji powinien być bliski rzeczywistości (wielkość pliku/czas operacji kopiowania) .

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipPFhL8Mgp8nJlEVL7hoT39oVCJKktb4UfV8uvY4?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

 Czas : 48,6 s (stoper) .

Prędkośc odczytu z HDD RAID 0 !

Miałem plik wielkością przypominający ten z testów poniżej i czasy pokrywają się z moimi. Teraz dopiero dostrzegłem jaki to dramatyczny SSD. Najgorzej, że kupiłem go nie do swojego komputera, jako dysk wiodący. Niezgodność produktu z umową? Sam w to trochę nie wierzę…

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/adata_sp550_test_tanich_dyskow_ssd_z_pamieciami_tlc?page=0,9

“Król” cena/wydajność jest tylko jeden (MLC) :

http://www.x-kom.pl/p/223511-dysk-ssd-crucial-250gb-25-sata-ssd-mx200-7mm.html

Popełniłeś “szkolny” błąd !

 

Nie ma podstaw. Chyba że sprzedawca w sklepie zapewnił Ci, że ten dysk jest lepszy od innych za podobne pieniądze, co jak wiadomo można łatwo zweryfikować. 

Komputer dla pewnego dziecka do gier, więc może nie będzie dramatu, bo tam więcej odczytów z dysku niż zapisu.