Spadek prędkości kopiowania danych na dysk


(dark__jedi) #1

Cześć,

poprzedni wątek z dyskiem

https://forum.dobreprogramy.pl/niestabilny-transfer-dysku-ssd-adata-sp550-528941t.html#comment-3341132

dysk ADATA SSD oddałem do serwisu, wysłali nowy.

W tej chwili system jest nowy, a chimery dysku te same - w pewnym momencie spada prędkość kopiowania do ok 50MB/s i tak ciągnie już do końca. Nie mam zielonego pojęcia skąd te zjawisko się bierze. BIOS z najnowszą wersją.

 

Ma ktoś pomysł?

 

Bez tytułu.jpg


(crowbme) #2

Sprawdz na innym komputerze np. u kumpla, może być tez usb3.0/eSata. Zmień gniazdo podłączenia dysku w płycie głównej.

 


(KAZDAN63) #3

Dysk C to ADATA ?


(dark__jedi) #4

Tak, chyba już wiem co jest problemem. Ten dysk. Morele przyjęło gwarancję w ciemno nie zastanawiając się czy dysk jest dobry czy zły. A dysk okazuje się sprawny i tamten i ten co dostałem.

Gwałtowny spadek następuje gdzieś po około 3GB. Zacząłem czytać testy i wynika z nich, że ma tragiczny czas kopiowania plików. W testach nikt nie spoglądał na przebieg prędkości tylko mierzyli czas samego kopiowania.

Wychodzi na to, że dysk jest sprawny, ale fatalny w zapisie powyżej 3GB danych na dużych plikach.

Dostałem dysk nowy z “naprawy” i teraz nie wiem co dalej zrobić z nim, jak dla mnie takie zachowanie dysku jest nieakceptowalne ale nie wiem jak odniesie się do tego Morele.

 


(KAZDAN63) #5

Ja z firmą ADATA mam przykre wspomnienia (pendrive USB 3.0 64 GB) . Przebieg prędkości zapisu pokazywany przez system na początku nie jest prawdziwy , ale na 5 s przed zakończeniem operacji powinien być bliski rzeczywistości (wielkość pliku/czas operacji kopiowania) .

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipPFhL8Mgp8nJlEVL7hoT39oVCJKktb4UfV8uvY4?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

 Czas : 48,6 s (stoper) .

Prędkośc odczytu z HDD RAID 0 !


(dark__jedi) #6

Miałem plik wielkością przypominający ten z testów poniżej i czasy pokrywają się z moimi. Teraz dopiero dostrzegłem jaki to dramatyczny SSD. Najgorzej, że kupiłem go nie do swojego komputera, jako dysk wiodący. Niezgodność produktu z umową? Sam w to trochę nie wierzę…

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/adata_sp550_test_tanich_dyskow_ssd_z_pamieciami_tlc?page=0,9


(KAZDAN63) #7

“Król” cena/wydajność jest tylko jeden (MLC) :

http://www.x-kom.pl/p/223511-dysk-ssd-crucial-250gb-25-sata-ssd-mx200-7mm.html

Popełniłeś “szkolny” błąd !

 


(Odyniec_Stary) #8

Nie ma podstaw. Chyba że sprzedawca w sklepie zapewnił Ci, że ten dysk jest lepszy od innych za podobne pieniądze, co jak wiadomo można łatwo zweryfikować. 


(dark__jedi) #9

Komputer dla pewnego dziecka do gier, więc może nie będzie dramatu, bo tam więcej odczytów z dysku niż zapisu.