Spadek prędkości pobierania do 0KB/s mimo dobrego internetu

Witam, borykam się z pewnym problemem, otóż podczas pobierania plików w dosyć szybkim tempie prędkość spada od ok 1,2 MB/s do  kilkunastu KB/s, po czym troszkę wzrasta, aby znowu spaść. Niedawno konfigurowałem na nowo router, bo miałem problem, ze po pewnym czasie z bardzo dobrego internetu, nagle na chwilkę, bądź dłuższą chwile przerywało i tak w kolko. Problem ten póki co wyeliminowałem i zrodził się kolejny w.w. Mam radiówkę i router LINKSYS WRT54GL. 

Był może te problemy z pobieraniem są spowodowane zła konfiguracja routera? Strony ładują się szybko, bez większych problemów. Ściąganie sprawdzałem na kilku przeglądarkach na różnych plikach, na różnych komputerach w tej samej sieci i występuje ten sam problem, wiec dlatego tak mi się wydaje. Pingi badałem i są ok.

Ogólnie jestem zielony w tej dziedzinie, wiec liczę na pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

ciHHy , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czasami takie pobieranie jest normalne.

Pobierasz jakiś plik, szybkość stopniowo spada aż do zera…

Może być chwilowe przeciążenie serwera.

Sprawdzałeś w innych godzinach zwłaszcza późno nocnych ?

Oprócz tego zależy jak pobierasz tzn. za pomocą jakiego programu lub za pomocą jakiej przeglądarki.

Sprawdzałeś inne ?

Sprawdzałem różne pliki na kilku przeglądarkach: rano, kilka razy po południu jak i przed chwilą i wynik ten sam. Dodatkowo kiedy prędkość ta spada, jak już wcześniej wspomniałem - przez chwilę nie ma internetu do momentu anulowania - kiedy anuluję pobieranie, poczekam chwilę - jest z powrotem.

Jak wygląda pobieranie na innych stronach ?

 

Czy sprawdzałeś (cytuję z innych tematów, moich postów):

 

Zgłaszałeś problem swojemu dostawcy? Jeśli masz taką możliwość, sprawdź na innym routerze albo podłącz się bez routera i zobacz czy jest to samo.

@XMan

Już wcześniej wykonałem wszystkie te czynności.Nie jest to raczej wina konputera, bo na innych jest tak samo.

@roobal

Dostawca mówi, że wszystko u niego normalnie.

Muszę dodać, że przy oglądaniu filmów po pewnym czasie pojawia się ten sam problem. Najwidoczniej występuje on po pobraniu większej ilości danych i pòźniej router się tak jakby “zapycha”, po zastopowaniu pobierania bądź wyłączeniu filmu po chwili wraca do normy.

Sprawdzałeś czy bez routera jest to samo?

bez routera działa normalnie

W takim razie problem leży w routerze. Zresetuj jeszcze router do ustawień fabrycznych i skonfiguruj na nowo. Jeśli to nie pomoże, jak masz możliwość sprawdź jeszcze na innym. Jeśli problem nie wystąpi, to prawdopodobnie router do wymiany.

No mi wygląda właśnie na to, że router tak jakby blokuje transfer większej ilości danych. Konfigurowałem go już kilka razy i ciągle to samo (możliwe jest żeby przez złą konfigurację routera występował ten problem?) Innego routera na razie nie posiadam, być moze rozglądnę się za nim, jednak obecny jest już klasykiem i wcale nie najgorszy i nigdy wcześniej nie sprawiał problemów.

edit

Zauważyłem też, że przy dluższym (10-15min) korzystaniu z internetu (przy filmach i pobieraniu przerywa już po chwili) także występuje problem z internetem (na komórce ikonka WIFI robi się szara, zasięg bardzo dobry), kiedy odłącze zasilanie routera na chwilę i podłączę, internet znowu działa.

Hej,

A próbowałeś wgrania najnowszej wersji firmware’u?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze nie, a gdyby coś poszło nie tak to można przywrócić starszą wersje?

Hej,

Tak, jest możliwe wgranie poprzedniej, wcześniejszej wersji oprogramowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus