Spadek prędkości pobierania do 0KB/s mimo dobrego internetu

(Karox514) #1

Witam, borykam się z pewnym problemem, otóż podczas pobierania plików w dosyć szybkim tempie prędkość spada od ok 1,2 MB/s do  kilkunastu KB/s, po czym troszkę wzrasta, aby znowu spaść. Niedawno konfigurowałem na nowo router, bo miałem problem, ze po pewnym czasie z bardzo dobrego internetu, nagle na chwilkę, bądź dłuższą chwile przerywało i tak w kolko. Problem ten póki co wyeliminowałem i zrodził się kolejny w.w. Mam radiówkę i router LINKSYS WRT54GL. 

Był może te problemy z pobieraniem są spowodowane zła konfiguracja routera? Strony ładują się szybko, bez większych problemów. Ściąganie sprawdzałem na kilku przeglądarkach na różnych plikach, na różnych komputerach w tej samej sieci i występuje ten sam problem, wiec dlatego tak mi się wydaje. Pingi badałem i są ok.

Ogólnie jestem zielony w tej dziedzinie, wiec liczę na pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

(Dimatheus) #2

ciHHy , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(XMan) #3

Czasami takie pobieranie jest normalne.

Pobierasz jakiś plik, szybkość stopniowo spada aż do zera…

Może być chwilowe przeciążenie serwera.

Sprawdzałeś w innych godzinach zwłaszcza późno nocnych ?

Oprócz tego zależy jak pobierasz tzn. za pomocą jakiego programu lub za pomocą jakiej przeglądarki.

Sprawdzałeś inne ?

(Karox514) #4

Sprawdzałem różne pliki na kilku przeglądarkach: rano, kilka razy po południu jak i przed chwilą i wynik ten sam. Dodatkowo kiedy prędkość ta spada, jak już wcześniej wspomniałem - przez chwilę nie ma internetu do momentu anulowania - kiedy anuluję pobieranie, poczekam chwilę - jest z powrotem.

(XMan) #5

Jak wygląda pobieranie na innych stronach ?

Czy sprawdzałeś (cytuję z innych tematów, moich postów):

(roobal) #6

Zgłaszałeś problem swojemu dostawcy? Jeśli masz taką możliwość, sprawdź na innym routerze albo podłącz się bez routera i zobacz czy jest to samo.

(Karox514) #7

@XMan

Już wcześniej wykonałem wszystkie te czynności.Nie jest to raczej wina konputera, bo na innych jest tak samo.

@roobal

Dostawca mówi, że wszystko u niego normalnie.

Muszę dodać, że przy oglądaniu filmów po pewnym czasie pojawia się ten sam problem. Najwidoczniej występuje on po pobraniu większej ilości danych i pòźniej router się tak jakby “zapycha”, po zastopowaniu pobierania bądź wyłączeniu filmu po chwili wraca do normy.

(roobal) #8

Sprawdzałeś czy bez routera jest to samo?

(Karox514) #9

bez routera działa normalnie

(roobal) #10

W takim razie problem leży w routerze. Zresetuj jeszcze router do ustawień fabrycznych i skonfiguruj na nowo. Jeśli to nie pomoże, jak masz możliwość sprawdź jeszcze na innym. Jeśli problem nie wystąpi, to prawdopodobnie router do wymiany.

(Karox514) #11

No mi wygląda właśnie na to, że router tak jakby blokuje transfer większej ilości danych. Konfigurowałem go już kilka razy i ciągle to samo (możliwe jest żeby przez złą konfigurację routera występował ten problem?) Innego routera na razie nie posiadam, być moze rozglądnę się za nim, jednak obecny jest już klasykiem i wcale nie najgorszy i nigdy wcześniej nie sprawiał problemów.

edit

Zauważyłem też, że przy dluższym (10-15min) korzystaniu z internetu (przy filmach i pobieraniu przerywa już po chwili) także występuje problem z internetem (na komórce ikonka WIFI robi się szara, zasięg bardzo dobry), kiedy odłącze zasilanie routera na chwilę i podłączę, internet znowu działa.

(Dimatheus) #12

Hej,

A próbowałeś wgrania najnowszej wersji firmware’u?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Karox514) #13

Jeszcze nie, a gdyby coś poszło nie tak to można przywrócić starszą wersje?

(Dimatheus) #14

Hej,

Tak, jest możliwe wgranie poprzedniej, wcześniejszej wersji oprogramowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus