Spadek prędkości pobierania

Witam,

wiem że na tym forum był już poruszany ten temat ale mam kłopot z internetem. Otóż wczoraj został wymieniony router przez usługodawcę ( UPC ) wraz ze zmianą taryfy z 30mb/s pobierania i 3mb/s wysyłania na 60mb/s i 8mb/s.

Wiem że jest to możliwa prędkość pobierania i jestem tego świadomy, na stronie speedtest.net prędkość pobierania waha się w zależności od serwerów od 35 do 47mb/s

http://speedtest.net/result/2028788955.png

w jednym z tematów znalazłem stronę noc.gts.pl gdzie do ściągnięcia jest kilka plików. Koło godziny 9:00 plik wielkości 500mb ściągał się z prędkością początkową 2 034kb/s końcową 3 456kb/s, w tej chwili 12:00 plik pobiera się od 1 756kb/s z tendencją spadającą.

Kiedy pobieram plik z chomikuj, rapidshare czy jakiegokolwiek z tego typu portali prędkość wynosi od 100kb/s do 350kb/s, gdy przed wymianą wynosiła ona od 2 000kb/s w górę…

co jest nie tak, czy powinienem kontaktować się w tej sytuacji z usługodawcą? zaznaczam również że dane sprawdzane były na netbooku acer aspire one 722

dane na temat procesora może się przydadzą:

cpuzqw.png

Nie musisz się martwić, wszystko jest w normie. Takie strony jak Rapidshare czy Chomikuj mają swoje limity podczas pobierania,

ale głównie jest tak, że prędkość pobierania jest zawsze większa rano niż po południu czy wieczorem, być może z tego powodu, że z sieci korzysta mniej użytkowników. Ja mam tak samo i myślę, że to nie jest problem.

SKruz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wybacz nie mogę się z tobą w pełni zgodzić, co do przepełnienia sieci ok ale na pewno to co się działo nie było w normie :wink: wiem o limitach pobierania na tych stronach ale zwracając uwagę na to że na poprzednim routerze było szybciej pokusiłem się o telefon do usługodawcy. Oczywiście z ich strony jak zwykle wszystko ok, poprosiłem więc o strony na których według nich mogę dokonać w miarę rzeczywistego pomiaru prędkości… po korespondencji mejlowej i kilku kolejnych rozmowach okazało się jednak, że dało się szybciej :twisted: po ostatniej rozmowie czyt. kłótni prędkość internetu podczas pobierania filmu z chomikuj wynosi od 2mb/s do magicznych 4,5mb/s i te prędkości już mi jak najbardziej odpowiadają :smiley: bez kłótni i nastawienia kilku osób nie da się nic zrobić… a szkoda :wink: