Spadek prędkości pobierania

Witam serdecznie, gdy pobierałem pliki zawsze była to prędkość ok. 2,5mb/s ,lecz od niedawna ta prędkość diametralnie spadła do 500kb/s. Próbowałem usuwać masę programów, pytać się na innych forach ,a także zrobić formata. Niestety nic nie pomogło a odpowiedzi nie dostałem. Może ktoś będzie wiedział jak przywrócić internet do dawnej świetności. Bardzo proszę o pomoc, jeśli chcecie coś wiedzieć to proszę śmiało pytać. Posiadam Windows 8.1 korzystam z przeglądarki google chrome.

A jaka prędkość jest na speedteście? Jaki dostawca internetu? Najlepiej zgłoś mu tą usterkę.

Prędkość download na speedtest to 4,78mb/s czyli tyle ile mam wykupione. Dostawca internetu to StrowGerNet 2km od mojej miejscowości

  1. zacznij używać prawidłowych jednostek bo wprowadzasz bałagan do wątku. Nie jest możliwe abyś miał prędkość pobierania 5 mb/s bo praktycznie taka jednostka i prędkość pobierania nie istnieje

  2. Sprawdź inny serwer w Polsce na spedtest.net (kliknij którąś białą kropkę na terenie Polski)

Po ustawieniu innej kropki:

Pobierałem przez popularną aplikacje Steam.

Sprawdź jeszcze tutaj np na pliku 500MB jak wygląda sytuacja http://noc.pirx.pl/