Spadek szybkości pobierania w sieci P2P

witam serdecznie wczoraj kupiłem router edimax i od momentu podłączenia i konfiguracji zauważyłem drastyczny spadek pobierań w sieci p2p. strony w przeglądarce otwierają się tak jak przedtem tylko sieć p2p ucierpiała… co można zrobić???

Dodane 27.05.2009 (Śr) 20:34

dodam że przed podłączeniem routera miałem transfer rzędu nawet do 120kb/s w zasadzie to niski ale mam kablówkę . teraz nie przekracza 10kb/s

Wyłącz na routerze firewalla oraz SPI, w tym celu zaloguj się na router, w zakładce avanced setup powinieneś coś takiego mieć.

dzięki zastosuje się do tego

Dodane 28.05.2009 (Cz) 11:44

firewall wyłączony a SPI to nie widzę takiej opcji??? Może inaczej się nazywa??? co to wogóle jest SPI?

Dodane 28.05.2009 (Cz) 12:36

a może chodzi o przekierowanie portów? widzę że u mnie w routerze nie mam tej opcji zanzaczonej… ale jaki port tam wpisać? bo widze że są tam przedziały. mam ustawić porty takie jak w uTorrent?? i jaki typ? Both, TCP, UDP, takie mamdo wyboru. i jest jeszcze poole na wpisanie IP jakie wpisać??

Porty z tego Twojego jakiegoś programu, który tego potrzebuje. Protokół najlepiej Both-obydwa.

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all

Start>panel sterowania>prawy przycisk na połączenie sieciowe>właściwości>zaznaczasz protokół internetowy TCP/IP>właściwości>zmieniasz na ręczne i przepisujesz dane z ipconfig, adres IP, maskę, bramę i DNS.

W routerze wpisujesz w pole adres IP: ten adres z cmd.

DNS mam puste nie mam nic w cmd… reszte mam maskę itd. ale DNS bark

Dodane 29.05.2009 (Pt) 20:32

aha podałeś mi co do xp. a jak pozmieniać na vista?? mam jedno i drugie ale xp wykorzystuje tylko do gier…

To ja nie wiem jak CI chodzą strony typu onet.pl bo DNS tłumaczy onet.pl na adres IP.

Visty nie miałem długo i sam w niej szukałem, nie mam zamiaru się uczyć na pamięć(na XP akurat się nauczyłem z racji tego, że często tam wchodziłem), na Viste/Win7 musiałbym na pamięć, a dla forum niezbyt mi się chce, a sam jak będę gdzieś robił to znajdę to tylko, że 30s później jak z pamięci.

Musisz po prostu znaleźć te połączenia sieciowe ;p później IP zmieniasz IPv4 i masz to samo co w XP. DNSy wpisz takie jak masz adres bramy domyślnej.