Spadek Transferów

Witam wszystkich, pisze tutaj poniewaz nurtuje mnie pewien problem…

Tak wiec, 3 miesiace temu podpisalem umowe z firma zajmujaca sie uslugami internetowymi… naleze do sieci w ktorej jest ok 20 osob… Siec internetowa jest (ponoc) i tu wlasnie chcialem sie Was zapytac czy jest to mozliwe tzn, sklada sie z sieci 1mb i sieci 3mb, 1mb sluzy do korzystania ze stron,gg, maili itp a te wieksze polaczenie 3mb, sluzy do np. wymiany plikow p2p (osobiscie dzialam na torrentach). tak wiec po podpisaniu umowy, gdy sciagalem cos torrentami, max transer DL jak i UL byla 80kB/s zas gdy zasysalem cos poprzez przegladarke to w granicach 280kB/s … od jakiegos czasu, stracilem o polowe transfer na wymiane p2p tzn. teraz osiagam max 40-45 w porywach kB/s :confused: co moze byc przyczyna taki spadek?? czy to sprawa admina? czy kogos w sieci? jak to wyglada? bede wdzieczny, jak bedziecie potrafili mi to wytlumaczyc…

Zalezy mi na tych transferach, gdyz dzialajac na torrentach zmiana z 80 na 40kB/s jest dosc odczuwalna :frowning: aha… predkosc zasysania ze stron nie zmienila sie…

Z gory dzieki za odpowiedz.

SirCortez a widzisz tu jakąś wróżkę ??

Zadzwoń do admina i spytaj. Nikt na forum nie ma dostępu do Twojego serwera, sieci logów itp.

Co do przyczyny to nikt ci nie odpowie, moze podlaczaja nowe osoby?

Na www masz tak duzy gdyz jesli faktycznie ten 1 mbps jest tylko na www, gg… itp to te uslugi nie generuja zbyt duzego obciazenia i dlatego jesli cos ssasz to masz tak duzo (chociaz logicznie na to patrzac 1 mbps = max. 128 kb/s wiec cos nie gra). A na drugim laczu mimo ze wiekszym wszyscy ssaja i dlatego jest jak jest.

W sieci gdzie jest kilkadziesiat osob transfer zawsze sie waha, przeciez o roznych porach rozni ludzi co innego robia na necie.

logiczne jest ze przy nadmiernym urzywaniu w sieci programów do ściągania wkońcu się łacze zapych w takich przypadkach admin może

obniżyc transfer nawet :wink: