Spadek Transferów

(Cortez21) #1

Witam wszystkich, pisze tutaj poniewaz nurtuje mnie pewien problem...

Tak wiec, 3 miesiace temu podpisalem umowe z firma zajmujaca sie uslugami internetowymi... naleze do sieci w ktorej jest ok 20 osob... Siec internetowa jest (ponoc) i tu wlasnie chcialem sie Was zapytac czy jest to mozliwe tzn, sklada sie z sieci 1mb i sieci 3mb, 1mb sluzy do korzystania ze stron,gg, maili itp a te wieksze polaczenie 3mb, sluzy do np. wymiany plikow p2p (osobiscie dzialam na torrentach). tak wiec po podpisaniu umowy, gdy sciagalem cos torrentami, max transer DL jak i UL byla 80kB/s zas gdy zasysalem cos poprzez przegladarke to w granicach 280kB/s ... od jakiegos czasu, stracilem o polowe transfer na wymiane p2p tzn. teraz osiagam max 40-45 w porywach kB/s :confused: co moze byc przyczyna taki spadek?? czy to sprawa admina? czy kogos w sieci? jak to wyglada? bede wdzieczny, jak bedziecie potrafili mi to wytlumaczyc...

Zalezy mi na tych transferach, gdyz dzialajac na torrentach zmiana z 80 na 40kB/s jest dosc odczuwalna :frowning: aha... predkosc zasysania ze stron nie zmienila sie...

Z gory dzieki za odpowiedz.

(fiesta) #2

SirCortez a widzisz tu jakąś wróżkę ??

Zadzwoń do admina i spytaj. Nikt na forum nie ma dostępu do Twojego serwera, sieci logów itp.

(M I N) #3

Co do przyczyny to nikt ci nie odpowie, moze podlaczaja nowe osoby?

Na www masz tak duzy gdyz jesli faktycznie ten 1 mbps jest tylko na www, gg.. itp to te uslugi nie generuja zbyt duzego obciazenia i dlatego jesli cos ssasz to masz tak duzo (chociaz logicznie na to patrzac 1 mbps = max. 128 kb/s wiec cos nie gra). A na drugim laczu mimo ze wiekszym wszyscy ssaja i dlatego jest jak jest.

W sieci gdzie jest kilkadziesiat osob transfer zawsze sie waha, przeciez o roznych porach rozni ludzi co innego robia na necie.

(pysiu) #4

logiczne jest ze przy nadmiernym urzywaniu w sieci programów do ściągania wkońcu się łacze zapych w takich przypadkach admin może

obniżyc transfer nawet :wink: