Spadek transferu po rodzieleniu internetu

witam

mam problem. otóż mam rozdzielony internet na 2 komputery poprzez router.do routera podłączone są 2 kable do 2 komputerów.

nazwijmy komputery jako A i B

mój problem polega na tym, że jak na komputerze B cokolwiek się pobiera, zdjęcia z maila czy np. odpalony jest youtube to na komputerze A drastycznie spada transfer (nawet do 10 kb/s) a ping w counter-strike wynosi minimum 300 ( normalnie 20-40) podczas gdy na komputerze B transfer wynosi 40 kb/s.

moje pytanie brzmi jak można zrobić tak,a by na 2 komputerach jednocześnie był jednakowy trasnfer i ping na csie.

mam internet 320 kb/s w kablówki

proszę o odpowiedzi

z góry dziękuję

Nie da się tego zrobić. Masz przecież tylko jedno łącze, na dodatek o nie za dużej prędkości.

Większość routerów ma opcję postawienia wirtualnego LANa, a te nieco bardziej zaawansowane mają opcję przydzielania uploadu i downloadu dla poszczególnych komputerów więc stasiek1240 tutaj się mylisz… jesli wasz router nie obsługuje tego to pozostaje instalacja na waszych komputerach np: net limitera i poustawianie w nim odpowiednich limitów…

Wypadałoby podać model routera tak na dobry początek. Zapewne twój router nie posiada podziału pasma ani też priorytetów QoS.

Tak jak napisał mój przedmówca netlimiter jest dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji.