Spadek wydajności karty graficznej

Witam

Pod koniec października 2015 kupiłem laptop Lenovo y50-50 (nowy, ze sklepu) z kartą graficzną Nvidia geforce gtx 960m 4gb. Kiedy uruchomiłem na nim grę (League of Legends jeśli to coś pomoże) wszystko działało bez zarzutów w około 244fps. Mimo to ‘zacapowałem’ 120fps max, więc - zgodnie z oczekiwaniami - licznik fps stale wskazywał 120 z okazjonalnymi, około półsekundowymi przebiciami do 119. Ostatnio jednak zauważyłem, że ten sam licznik prawie stale pokazuje 119fps ze spadkami do około 110. Po zdjęciu ograniczenia fps licznik praktycznie nie drgnął. Czy możliwe jest żeby w tak krótkim czasie (3 miesiące) nastąpił aż tak gwałtowny spadek wydajności karty graficznej? Czy bardziej prawdopodobne jest że zwiększyłem ustawienia graficzne i o tym zapomniałem (to pytanie oczywiście półżartem aczkolwiek GeForce Experience pokazuje że jeszcze je można podkręcić). Nie chodzi tutaj o niezauważalną różnicę w ilości fpsów tylko o sam fakt zmian w karcie graficznej. Sterowniki aktualizuję na bierząco. Parametry całego laptopa:

powyłączaj wszystkie niepotrzebne programy działające w tle i zobacz do ilu Ci skoczy, poza tym poprawki do windowsa jak i aktualizacja sterowników, fragmentacja dysku czy inne procesy obiążające sprzęt, też mogą mieć wpływ na fps

Nie jest włączone nic, co powodowałoby jakikolwiek spadek. Jedyne co chodzi to antywirus (avira), Nvidia experience i energy manager ale to wszystko chodziło też przedtem. Czy jest możliwość żeby słabszy internet powodował spadek fpsów (bo np gra stwierdza że i tak co kilka klatek będzie to samo więc sama się ogranicza)?

A sprawdź w ustawieniach sterowników czy nie został tam zablokowany FPS.

Nie, nic nie jest zablokowane, synchronizacja pionowa też jest wyłączona.