Spadek wydajności komputera

Witam! Od dawna mój stary komputer strasznie zamula (256 mb ram, 800 mhz procek). Kiedyś można było nawet zagrać w cs’a bez lagów, a teraz nawet cs’a nie mogę odpalić. Ogółem komp strasznie zamula. Daje logi z HijackThis.

http://wklejto.pl/9156

PS: Czyszcze go teraz TuneUp Utilities. Proszę też o jakieś porady w sprawie przyśpieszenia komputera (format odpada). Posiadam Eset Nod32.

fix w hijackthis

Podaj log z Combofix

Może trochę głupie pytanie ale jak się skończyło ładowanie to dwa razy tak piknęło coś w kompie i wyskoczyło okienko : “DISCLAIMER OF WARRANTY ON SOFTWARE”. I tam mam kliknąć YES or NO i się boję nacisnąć. Może mi się komputer zepsuć? Bo ja mam taki niefart, że każdemu programy działają tylko mi się często coś z kompem dzieje. Co mam robić? Mam tam jakiś link bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix byłem tam i tam jest napisane jak używać combofixa… Co mam robić? :roll:

Klikasz wszędzie tak

W czasie pobierania i skanowania combofixem zamknij wszelkie programy ochronne (Antywirusa, zaporę)

Po naciśnięciu “tak” wyskoczyło coś tam scanning not take 10 mins czy coś takiego i zresetował mi się komputer i po resecie nic się nie dzieje jak bym go na nowo włączył. To już wszystko?

uruchom Combofix jeszcze raz

:slight_smile:

Uruchomiłem i coś tam changed your clock settings i znów reset kompa. Czego to może być przyczyna?

PS: Czasem komputer sam mi się resetuje z niewiadomych przyczyn. Czego to może być wina? Często tak się dzieje po włączeniu kompa, kiedy wszystkie programy się ładują i komp mocno pracuje i bach. Reset. Włączam drugi raz i już nie resetuje… Albo czasem mam Explorer.exe przestał działać i mam do wybrania nie wysyłaj albo wyślij czy coś takiego. Czego to może być przyczyna?

Zmień datę wstecz o parę miesięcy, zapisz ComboFixa tak: Combo-Fix.exe , wyłącz wszystkie programy.Jaki zasilacz (marka, moc)? :wink:

===================

K.

Zmieniłem nazwę, datę i jak cofnę miesiąc wstecz albo więcej, to Data error -tu mam datę- Check your settings. Kiedy włączę poprawną datę komputer znowu się restartuje. Co robić?

PS: Kiedyś po wirusie został mi wyłączony Menedżer Zadań, aż do teraz, jak go włączyć?

Wejdź w tryb awaryjny windows instrukcja tutaj http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=13358 i spróbuj uruchomić Combofixa

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

Zmiana zasad wklejania logów na forum - viewtopic.php?f=16&t=253052

Pobierz: FixPolicies.exe

  1. FixPolicies.exe uruchomić przez dwuklik.

  2. Wybrać opcję “Install”.

  3. Narzędzie rozpakuje się do folderu FixPolicies.

  4. W folderze uruchomić plik Fix_Policies.cmd.

  5. Uruchomi się okno linii komend, które po ukończeniu akcji samoczynnie się zamknie.

Pobierz program SDFix

Czy SDFixem trzeba wchodzić do Trybu Awaryjnego, czy można zrobić to przy normalnie włączonym komputerze?

@Edit

Dzięki za FixPolicies. Już mi działa Menedżer Zadań. Lecz zauważyłem, że mam o wiele więcej procesów niż kiedyś. Tu dam linka do wszystkich moich procesów. Większość nich mnie niepokoi, szczególnie dlatego, iż wciąż nie mogę uruchomić Combofix’a i zrobić loga.

http://wklejto.pl/9160

Tu lista procesów.

@Update

Po rozmowie z jednym z użytkowników na gg skanuję komputer skanerem Kaspersky Online. Po skanie zobaczę co wyjdzie.

Drugie pytanko

Co lepsze , Nod32 czy Kaspersky Antivirus? Bo tak rozmyślam, czy to Nod mnie nie obronił, czy te wirusy wleciały mi na kompa przed zainstalowaniem noda…

Ja nie wiem czy wyżej jest niewyraźnie napisane? Tryb awaryjny jest na czarno

Tutaj daje log z Kaspersky Online AntyVirus - Wykryło mi 6 wirusów. Tu daje Log:

http://wklejto.pl/9197

Teraz proszę o podanie sposobu jak te wirusy usunąć (o ile są to wirusy). Dzięki.

Pobierz —> The Avenger

Wklej do niego ten tekst:

Files to delete:

C:\Documents and Settings\WIN XP\Pulpit\Programy\Ahead.Nero.v8.3.6.0+.Keymaker\Nero-8.3.6.0_eng.exe 

C:\Documents and Settings\WIN XP\Ustawienia lokalne\Temp\Av-test.txt 	

C:\Program Files\Uninstall My Global Search Bar.dll 

C:\System Volume Information\_restore{D7C3A35D-164E-488B-B409-ABBB233E3566}\RP66\A0032612.DLL

Kopiujesz - Klikasz na Paste Script from Clipboard - Execute - Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Po wykonaniu skasuj z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklej raport na forum C:\avenger.txt

====================

K.

Pobierz i uruchom narzędzie The Avenger Zaznaczasz tekst podany do usunięcia na forum

kopiuj >> klikasz na Paste Script from Clipboard >> Execute >> Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Kasujesz ręcznie z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklejasz na forum raport: C:\avenger.txt

:slight_smile:

Tu daje log z Avengera :

http://wklejto.pl/9204

Czy to już wszystko? Dzięki.

Wszystko pięknie się usunęło. :wink:

================

K.

Ok - Wielkie dzięki wszystkim, którzy pomagali mi w tym temacie. Komputer znacznie przyśpieszył.

Ahead.Nero.v8.3.6.0+.Keymaker widzisz Leon, że pirat to daj znać! Znasz zasady forum, piratom nie pomagamy, temat zamykam :evil: