Spadek wydajności komputerów po podłączeniu do domeny?

Witam.

 

Czy to normalne zachowanie komputerów, że po podłączeniu ich do lokalnej domeny AD (Windows Server 2012 R2) nastąpił zauważalny spadek ich wydajności?

Głównie jest to zauważalne przy uruchamianiu przeglądarek internetowych.

 

Dodam, że po podłączeniu do domeny na jednym z komputerów są problemy z wyświetleniem zawartości strony w IE. Zauważyłem też, że na tym samym komputerze występują także problemy z otwieraniem załączników bezpośrednio z poczty w programie Microsoft Windows Mail. Obecnie trzeba załącznik najpierw zapisać na dysk, by można było go otworzyć.

 

Na komputerach jest zainstalowany system operacyjny Windows 7 Pro 32 i 64-bit.
Przed podłączeniem do domeny, komputery pracowały w grupie roboczej i były na nich utworzone lokalne konta użytkowników. 

 

pozdrawiam

Symptomów takich jak opisujesz nie uświadczyłem, ale spadki wydajności, tak jeśli na serwerze jest uruchomione WSUS a stacje robocze są bardzo nieaktualne i serwer pcha przez jakiś czas aktualizacje w tle.

Wszystko zależy jakie ‘polisy’ masz ustawione na serwerze AD:

  • może ustawiło się jakies proxy w przeglądarkach?

  • może masz coś nakombinowane z DNSami?

  • firewall?

Dziękuję za odpowiedzi. WSUS rzeczywiście jest, ale to nie jest przyczyn problemu. Proxy, DNS i firewall też wyeliminowałem i nadal nie wiem dlaczego tak się dziej.

Przejrzyj Podgląd zdarzeń.

Zobacz gpresult /R jakie są narzucane polisy, co się zmienia na komputerze, co się zmienia na podstawie tego w rejestrze.