Spadek wydajności PC

Witam, mam problem z moim PC a mianowicie, rok temu postanowiłem zupgrade’ować Ram, grafikę, oraz wymienić płytę główną, wszystko było ok, ale od jakiś 3 miesięcy dochodzi do stałych spadków fpsów, ( grając w lola fpsy potrafią zejść ze 140 do 30 w teamfight), wysokiego zużycia procesora, i ogólnie zmniejszenia wydajności pcta. Nie wiem w czym siedzi problem, robiłem już 2 formaty, benchmarki itd wszystko niby ok, ale problem nadal jest i nie wiem w jaki sposób mogę się go pozbyć. Temperatura CPU podczas grania waha się w granicach 55-60 stopni, natomiast gpu stoi na poziomie 43-45 stopni.
Specyfikacja mojego PC: Geforce GTX1660 TI Ventus 6GB, I7 6700 3.4 GHZ, 32 gb ram, 2 dyski SSD 124 gb na którym zainstalowany jest system, oraz SSD 500 gb używany do gier i HDD 1 TB.
Z góry dziękuje za pomoc.

1 polubienie

Może RAM-y niekompatybilne?

Jaka płyta główna, jakie dokładniej RAMy w jakich kościach, podkręcałeś coś? - https://komputerowapasja.pl/co-w-obudowie

Ramy mam Vengeance 2x 16gb, płyta główna AS Rock z170m extreme 4, nic nie podkręcałem, raz przez przypadek odpaliłem opcje Boost Sky OC ale przy tym nawet PC mi się odpalić nie chciał.