Spadek wydajności po OC procesora

Cześć mam problem. Tata wykręcił ostatnio E5200 na 3.5Ghz ale nie przyniosło to żadnych korzyści w grach, a nawet gry działają gorzej. Taki FEAR np odpaliłem benchmark wyszło tak: min FPS 36 srednio 96 max 241 <— to na 2.5Ghz, a na 3.5Ghz min fps to 17 srednio 60 iles juz nie pamietam a max ledwo doszedl do 170! Co może być przyczyną? Może powinienem zwiększyć napięcie? Proszę o jakieś sugestie!

Wies zależy jaki masz też zasilacz i jaką płytę główną i resztę podzespołów-możliwe że albo procek się dławi bo za dużo podkręcony,albo zasilacz nie wytrzymuje albo płyta główna ma za wąskie gardło i amen:)

Dodane 23 lut 2009, o 12:37

albo faktycznie źle przykręciłeś i wystarczy odpowiednio napięcie zmodyfikować-swoją drogą ja bym na 3.2 ghz zostawiłalbo nawet na 3 bo podkręcanie skraca życie procka a zwłaszcza takie jak piszesz

Płytke mam msi p45 neo3-fr zasilacz Modecom Premium 500W, może ten zasilacz? I jest jeszcze dziwna sprawa. Ogólnie jak gram i zminimalizuje gre bo np ktos na gg napisal, to jak chce zmaksywalizowac i komputer sie resetuje. Sa to bardzo rzadkie przyadki, zdażają się sporadycznie, ale się zdarzają.

Aha to już wiem-za bardzo podkręcony procesor.Zdecydowanie możesz spalić płytę główną jak tak dalej potrzymasz podkręcony.Zasilacz ok.A jakie ustawienia w biosie dał? Chodzi mi o mnożnik procesora i fsb?

Dodane 23 lut 2009, o 12:57

na 3 ghz spoko podkręcisz,nawet może na 3.2 jak pisałem ale na 3.5 niekoniecznie

Zmień zasilacz bo Modecom Premium = Modecom Fell.

Mnożnik 12.5 i FSB 280 przy okazji napięcie 1.3675. Napiszcie mi odrazu co zmienić to już teraz zmienie i nie będę czekał aż tata z pracy wróci!