Spadek wydajności po wymianie płyty głównej

Witam

Chciałbym poprosić o pomoc w związku z moim sprzętem kiedy go kupiłem na lajcie sobie grałem w gry typu wiedźmin 2 czy skyrim nawet battlefield 3 działał w miarę jednak pewnego wieczoru była burza i wszystko szlak trafił komputer poleciał do naprawy i okazało się że płyta główna do wymiany kiedy go dostałem byłem zadowolony że w końcu sobie w coś pogram a tu wałek teraz ma kłopoty z płynnością myszki, z fps, ogólnie czuje różnice więc gry typu wiedźmin 2 czy skyrim mogłem o nich zapomnieć nawet zakupiłem dodatkowo 4gb ram ale to też nic nie dało chciał bym prosić o pomoc co mogę z tym zrobić oto mój sprzęt przed i po naprawie :

System operacyjny-Windows 7 HOME PREMIUM 64bit (Raczej się to do niczego nie przyda ale wolałem napisać)

Stary:

Płyta główna-FOXCONN G41MXP G41 S775 mATX

Zasilacz-BOX ATX 400W BASIC CE+PFC 24PIN BOX

Karta graficzna-GIGABYTE GF GT 440 1GB DDR3/128b D/H PCI-E

Procesor-DUAL CORE E6700 3.2GHz S775

Ramy-4GB DDR3 PC1333

Nowy:

Płyta główna-GIGABYTE GA-G41MT-S2PT

Zasilacz-BOX ATX 400W BASIC CE+PFC 24PIN BOX

Karta graficzna-GIGABYTE GF GT 440 1GB DDR3/128b D/H PCI-E

Procesor-DUAL CORE E6700 3.2GHz S775

Ramy-2x4GB DDR3 1333 czyli razem 8GB

I tu pojawia się moje pytanie czy dam radę coś zrobić by poprawić wydajność czy mam sobie odpuścić i zbierać na nowy komputer proszę o szybką pomoc.

komputer był naprawiany tylko fizycznie czy Windowsa też miałeś od nawa zainstalowanego? Po opisie sprzętu nie da się stwierdzić co jest nie tak :slight_smile: Odpal najpierw z USB jakiegoś linuxa i sprawdź czy działa płynnie… Przejrzyj bios, wgraj windows i sterowniki najpierw od płyty głównej, później od karty graficznej.

Od czasu naprawy wygrywałem Windowa chyba dwa razy bawiłem się też w Linux i nie miałem żadnych problemów a jeśli chodzi o biosa to co mam dokładnie tam posprawdzać bo za bardzo się na tym nie znam komputer ogólnie działa poprawnie tylko mam problemy w grach jak dokupiłem ramy to procek nie był za bardzo stabilny latał praktycznie na 100% ale teraz jest już normalnie.

Karta jest na pamięciach DDR3 to czego ty się spodziewasz? Szału nie będzie… Wymień jeszcze kartę na taką za 500zł to gry zaczną działać płynnie. Procesor masz mocny… Ktoś wcześniej napisał, że C2D obsługuje max pamięci 1600MHz, ale jak już masz takie to zostaje ci wymiana karty bo to najsłabszy punkt

Dobra więc następny wydatek to nowa karta graficzna mam tylko pytanie czy zasilacz nie będzie za słaby do bardziej wymagającej karty graficznej ?

Podaj temperatury podzespołów bez obciążenia np. na pulpicie i pod obciążeniem np. podczas testu w occt.

Za pomocą programu Speccy

Bez obciążenia:

Procek 43°C

Grafika 32°C

Dysk 34°C

Za pomocą programu OCCT

Procek 1/2 69°C 2/2 66°C

Grafika 76°C