Spadek wydajności procesora po wymianie chłodzenia


(Mumiko1) #1

Proszę o pomoc!

Mój procesor to Intel Pentium D 915 2,8 GHz. Niedawno wymieniłem jego chłodzenie i od tego czasu zauważyłem w nim duże spadki wydajności. Dla przykładu przed wymianą miałem w LoL'u stabilne 60 FPS a teraz ok. 20. W indeksie wydajności systemu Windows przed wymianą miałem ok. 5.2 a teraz jest to tylko 2.4

Pomóżcie!


(Agatonster) #2

Kain161

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(mrFreeze) #3

Zrobiłeś to fachowo? Wrzuć screena z HWInfo zakładka Sensors (całe okno). Odpal HWInfo zakładkę Sensors nie zamykaj odpal tego lol’a pograj z 10min wyjdź z gry i wtedy zrób screena z tego Sensors. Upnij go np. na fotosik.pl i daj linka na forum.


(bachus) #4

Pamięć RAM się zgadza we właściwościach systemu? Może coś ruszyłeś i pamięć się poluzowała na płycie? Dobrze nałożyłeś pastę termoprzewodzącą, podłączyłeś wentylator?


(Mumiko1) #5

Raczej fachowo ponieważ oddałem komputer do serwisu.

post-268598-0-13649100-1416332860_thumb.


(bachus) #6

Bardzo ładny zrzut ekranu - ale jak możesz rozwiń lewą zakładkę tak, aby było widać model procesora. Temperatura procesora stanowczo za wysoka - cały czas się tak utrzymuje? Przy braku obciążenia i nowym chłodzeniu 60oC to już sporo. NIe trzymasz komputera przy grzejniku, nie zatkałeś otworów wylotowych z zasilacza? Komputer nie jest w jakiejś szafce? Pokaż jeszcze niżej co jest na tym HWinfo.


(Mumiko1) #7

http://imgur.pl/wtkf7j1od67g

Lepiej?

Temperatura ta jest akurat pod obciążeniem.

Tutaj bez obciążenia: http://imgur.pl/lj2veeeakumy

Niby temperatura wysoka ale komputer pracuje cicho. Stoi pod biurkiem odsunięty od ścian.


(krejzol123) #8

Dotknij radiator procesora palcem i sprawdź czy jest ciepły na tyle stopni będziesz miał odpowiedź.


(mrFreeze) #9

Masz coś z dyskiem widzę że nawet HWinfo informuje o problemie. Przewiń okno tej zakładki Sensors i zrób screena poniżej.

 

Wrzuć screena z zakładki Health

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe


(Mumiko1) #10

Na moim komputerze jest ekran pokazujący podstawowe informacje i pokazuje 24 stopnie. Komputer w środku jest tylko trochę ciepły.


(mrFreeze) #11

Dysk ma dwa niestabilne sektory. Spróbuj najpierw odpalić scandisk systemowy najlepiej przez CMD (uruchom jako administrator) Wpisz chkdsk c: /f potwierdź T lub Y. Po restarcie nastąpi skandisk nie przerywaj go. Oczywiście scandisk na wszystkich partycjach. Zobacz czy parametr C5 uległ zmianie jak będzie nadal na żółto pozostaje zerowanie i remap (bezpowrotna utrata wszystkich danych na dysku)

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

Jeszcze jedno wymień kabel SATA. Po wymianie zobacz czy parametr C7 nie rośnie cały czas ma być 58.


(Mumiko1) #12

Niestety sytuacja parametru C5 nie uległa zmianie a C7 nie rośnie. Mimo wszystko dzięki wszystkim za pomoc. I czy to właśnie przez dysk ten spadek wydajności?


(mrFreeze) #13

100% pewności nie daję ale tak przypuszczam. Szkoda, że HWInfo nie pokazuje temperatury procka. Możesz sprawdzić w biosie lub w innym programie (choć wątpię, że pokaże) temperaturę procesora. Na płycie głównej są dwa radiatory aluminiowe proponowałbym pod nimi też zmienić pastę na świeżą.