Spadek wydajności przy graniu. Czy to wina infekcji?

(system) #1

Witam.

Jakieś 2-3 tygodnie temu zmieniłem program zabezpieczający z Kaspersky Internet Security 2013 na Comodo Internet Security 2013 (z racji braku odpowiednich funduszy). Gram praktycznie tylko w grę Fifa 13. Gra działała zawsze płynnie i tak też było przez pierwsze dni po zmianie programu antywirusowego. Jednak po kilku dniach (albo na początku nie odnotowałem jakoś) odnotowałem spadek wydajności. Gra w pewnych momentach zaczyna spowalniać i traci płynność. Zawsze grałem na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości - AA x4, detale wysokie. Po zmniejszeniu ustawień - AA x2 i detale średnie nie odnotowałem żadnej poprawy.

CIS zużywa według Menadżera Zadań wyraźnie mniej pamięci niż poprzedni program.

Czy załapałem jakaś infekcję/robala, który spowalnia co nieco? może to problem z ustawieniami programu, albo jeszcze co innego?

Bardzo proszę o doradzenie.

Zamieszczam raporty OTL:

http://www.wklej.org/id/1118473/

http://www.wklej.org/id/1118474/

Pozdrawiam.

Obserwowałem temperatury podczas grania i niczego nadzwyczajnego nie odnotowałem. Procesor grzeje się w granicach od 55-58 stopni, karta graficzna jakieś 47-48 stopni.

(Daniel Kucharski00) #2

Może być wiele przyczyn

spowolnienia kompa, podam ci kilka z nich (i rozwiązania też).

Po pierwsze wyczyść komputer z kurzu i innych zabrudzeń.Zeskanuj kompa za pomocą CCleaner'a (rejestr też). Powodem może być też zapchany dysk lub zbyt wiele zainstalowanych/uruchomionych aplikacji.

Użyj też chyba najlepszego takiego programu - malwarebytes. Także twój obecny antywir może mulić PC'ta. Od biedy będziesz musiał zrobić formata.

(Atis) #3

Nie widać żadnej infekcji.

(Daniel Kucharski00) #4

Też mi się wydaje, że nie ma infekcji.

(system) #5

Komputer czyściłem jakiś tydzień przed wystąpieniem problemów.

CCleanera używam regularnie od dłuższego już czasu. Na dysku dużo miejsca (Systemowy ma 26 GB wolnego, D ponad 170). Aplikacji nie mam dużo zainstalowanych. W ogóle uruchomionych procesów wraz z Menadżerem zadań mam do 25 maks. Wszystko niezbędne i wiadome mi. Niczego nowego nie instalowałem poza Comodo.

Wczoraj właśnie skanowałem przy pomocy malwarebytes. Jeden syf wykrył, usunąłem, przeskanowałem jeszcze raz i już było czysto, ale problemu nie rozwiązało.

Chyba rzeczywiście Antywir, ewentualnie z kartą graficzną jest gorzej. Bo nie bez powodu gram wyłącznie w Fifę od dłuższego czasu :wink:

Teraz nie mam zbyt wielu czasu by bawić się w w formaty, tym bardziej, że nie mam pewności, że to coś da.

Ok, dzięki za sprawdzenie. Zrobię sprzątanie w OTL.

dobrze chociaż wiedzieć, że darmowy program antywirusowy też jest skuteczny gdy się odpowiednio korzysta z komputera.

Dziękuję za zainteresowanie.

Ten komputer to po prostu złom już. Jakbym miał więcej pieniędzy to bym go zmodernizował, ale na razie muszę przecierpieć.

(morphiusz1) #6

Otwórz Comodo-->przełącz widok na "zaawansowany" (lewy górny róg). Czy masz jakieś nierozpoznane pliki? Jeśli tak - i są one bezpieczne - przenieś je do zaufanych plików.

(system) #7

Nie aktualnie mam takich plików. Jak miałem to szybko wysyłałem je do zaufanych, ale to problemu nie rozwiązywało.