Spadek wydajności przy graniu. Czy to wina infekcji?

Witam.

Jakieś 2-3 tygodnie temu zmieniłem program zabezpieczający z Kaspersky Internet Security 2013 na Comodo Internet Security 2013 (z racji braku odpowiednich funduszy). Gram praktycznie tylko w grę Fifa 13. Gra działała zawsze płynnie i tak też było przez pierwsze dni po zmianie programu antywirusowego. Jednak po kilku dniach (albo na początku nie odnotowałem jakoś) odnotowałem spadek wydajności. Gra w pewnych momentach zaczyna spowalniać i traci płynność. Zawsze grałem na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości - AA x4, detale wysokie. Po zmniejszeniu ustawień - AA x2 i detale średnie nie odnotowałem żadnej poprawy.

CIS zużywa według Menadżera Zadań wyraźnie mniej pamięci niż poprzedni program.

Czy załapałem jakaś infekcję/robala, który spowalnia co nieco? może to problem z ustawieniami programu, albo jeszcze co innego?

Bardzo proszę o doradzenie.

Zamieszczam raporty OTL:

http://www.wklej.org/id/1118473/

http://www.wklej.org/id/1118474/

Pozdrawiam.

Obserwowałem temperatury podczas grania i niczego nadzwyczajnego nie odnotowałem. Procesor grzeje się w granicach od 55-58 stopni, karta graficzna jakieś 47-48 stopni.

Może być wiele przyczyn

spowolnienia kompa, podam ci kilka z nich (i rozwiązania też).

Po pierwsze wyczyść komputer z kurzu i innych zabrudzeń.Zeskanuj kompa za pomocą CCleaner’a (rejestr też). Powodem może być też zapchany dysk lub zbyt wiele zainstalowanych/uruchomionych aplikacji.

Użyj też chyba najlepszego takiego programu - malwarebytes. Także twój obecny antywir może mulić PC’ta. Od biedy będziesz musiał zrobić formata.

Nie widać żadnej infekcji.

Też mi się wydaje, że nie ma infekcji.

Komputer czyściłem jakiś tydzień przed wystąpieniem problemów.

CCleanera używam regularnie od dłuższego już czasu. Na dysku dużo miejsca (Systemowy ma 26 GB wolnego, D ponad 170). Aplikacji nie mam dużo zainstalowanych. W ogóle uruchomionych procesów wraz z Menadżerem zadań mam do 25 maks. Wszystko niezbędne i wiadome mi. Niczego nowego nie instalowałem poza Comodo.

Wczoraj właśnie skanowałem przy pomocy malwarebytes. Jeden syf wykrył, usunąłem, przeskanowałem jeszcze raz i już było czysto, ale problemu nie rozwiązało.

Chyba rzeczywiście Antywir, ewentualnie z kartą graficzną jest gorzej. Bo nie bez powodu gram wyłącznie w Fifę od dłuższego czasu :wink:

Teraz nie mam zbyt wielu czasu by bawić się w w formaty, tym bardziej, że nie mam pewności, że to coś da.

Ok, dzięki za sprawdzenie. Zrobię sprzątanie w OTL.

dobrze chociaż wiedzieć, że darmowy program antywirusowy też jest skuteczny gdy się odpowiednio korzysta z komputera.

Dziękuję za zainteresowanie.

Ten komputer to po prostu złom już. Jakbym miał więcej pieniędzy to bym go zmodernizował, ale na razie muszę przecierpieć.

Otwórz Comodo–>przełącz widok na “zaawansowany” (lewy górny róg). Czy masz jakieś nierozpoznane pliki? Jeśli tak - i są one bezpieczne - przenieś je do zaufanych plików.

Nie aktualnie mam takich plików. Jak miałem to szybko wysyłałem je do zaufanych, ale to problemu nie rozwiązywało.