Spadek wydajności Win 7, freezy, wirusy - Logi OTL w temacie

Witam, ostatnio z moim systemem jest coraz gorzej. Widać zauważalny spadek wydajności np. podczas otwierania “Mój Komputer” - można klikać po kilka razy i bez reakcji, dopiero po krótkim czasie otwierają się wszystkie okna jednocześnie.

Kolejna sprawa to zawiechy, freezy systemu podczas zwykłych czynności. Przykład z kilku minut temu - podczas przeglądania internetu (Opera 12) system się zawiesił. Lecz nie jest to standardowe zawieszenie się, Mogę normalnie poruszać kursorem, Niestety nic ponad to. Klawiatura nie reaguje - pomaga tylko restart.

Dzieje się tak już nie pierwszy raz. Zdarza się to podczas zwykłych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmu czy po prostu podczas “chodzenia” po systemie.

Dodatkowo od 2 dni Avira i Malwarebytes wyrzucają mi komunikaty o zainfekowanych plikach, trojanach (wmprwise.exe). Pełne skanowanie Malwarebytes’em nie pomaga, niby coś znajdzie, usunie (po ponownym uruchomieniu) lecz po kilku godzinach jest to samo. Avira natomiast podzas pełnego skanowania przerwała pracę twierdząc, że w systemie znajdują się pliki, których nie można przeskanować w związku z czym proszony jestem o ponowne uruchomienie systemu i tam coś zostanie zrobione (nie przytoczę dokładnie tej informacji - nie pamiętam).

Raz podczas kopiowania z pamięci USB plików na HDD miałem Blue Screena (pierwszy raz w życiu na Win7). Niestety informacji z niebieskiego ekranu nie pamiętam. Pojawił się tylko raz więc czego dokładnie dotyczył nie jestem w stanie powiedzieć - możliwe, że nie ma to związku z wyżej opisywanym.

System regularnie czyszczony (w tym rejestr) CcLeanerem. Aktualizacje systemu aktualne. Antywirus również ciągle aktywny.

Sprzęt działa prawidłowo, monitoruję jego pracę na bierząco. Dodatkowo sprawdziłem dysk HDTune’m - czyściutko.

System to Windows 7 64 bitowy.

Niżej wyniki skanów z OTL

OTL http://wklej.org/id/773870/

EXTRAS http://wklej.org/id/773872/

Jeszcze jedna niepokojąca mnie rzecz - svhost.exe

W Menadżer zadań tych pliczków jest sporo, chyba więcej niż być powinno. Jeden z nich ostatnio żre “sporo” pamięci - nawet do 150000K gdzie pozostałe po 2-5 tys K.

Prosił bym o sprawdzenie logów i ewentualne porady jak przywrócić system do “normalnego” stanu.

Dodane 16.06.2012 (So) 15:14

Pomoże ktoś sprawdzić logi ? Jestem pewien, że coś “siedzi” w systemie.

przeskanuj system oczywiście po update sygnatur tym Emsisoft-AntiMalware poza tym system do uaktualnienia skorzystaj z narzędzia PatchMyPC które samo ściąga i instaluje aktualizacje

Odinstaluj XfireXO Toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Log po usuwaniu AdwCleaner’em: http://wklej.org/id/776120/

I logi po wykonaniu skryptu oraz sprzątaniu z OTL:

Extras: http://wklej.org/id/776127/

OTL: http://wklej.org/id/776128/

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.