Spadek wydajności

(golo_golka) #1

Mam pytanie. Czemu w windows 8 rtm pro x64 jest spadek wydajności gier o ok.10fps. Na windows 7 test wydajności był następującą: 5.4, 5.5, 5.1, 6.3, 5.9 zaś na windows 8 jest następująco: 5.3, 5.5, 4.9, 6.2, 5.9. Czemu procesor i grafika spadła pomimo tego że ósemka chodzi znacznie lepiej niż siódemka. Proszę o radę.

(system) #2

Ponieważ jest postęp techniczny, wyszły w tym czasie lepsze podzespoły no i gry wyszły także z większymi wymaganiami

(golo_golka) #3

ale te same gry co mam na win7 i win8 to lepiej działają na win7 pomimo że mam wszystkie sterowniki zainstalowane, i tu nie chodzi o postęp technologiczny bo skala w win8 jest powiększona do 9,9

(dzikiwiepsz) #4

Ta cała ocena systemowa jest chyba nic nie warta

(Tomek) #5

Weź pod uwagę że nowszy system potrzebuje ciut więcej zasobów i inaczej nimi zarządza.

(golo_golka) #6

ale to dziwne troche bo system ogólnie wydajniejszy, stabilniejszy i szybszy od win7 ale w grach to już gorszy. Na szczęście nie jest to aż tak wielki spadek ale na razie to zauważyłem, np. w mafii 2 test pokazał 17fps czyli o 1-2 fps mniej zaś w live for speed s2 o 15 fps mniej. A tak to windows 8 mniej pobiera zasobów niż win7

(system) #7

Bo Windows 8 jest nie ukończony! !!

Dostajecie coś takiego jak kiedyś Vista... a poprawiona Vistą była 7ka... 8ka jest nie ukończona, dopiero 9ka będzie podobno taka jak być powinna

(Rmk) #8

(pawcio1212) #9

do tej pory poprawiają sterowniki do win7, aby gry miały większą stabilność i więcej FPS a jak poprawiają do WIn7 to do visty też poprawiają(win8 to nawet nie muszę tutaj pisać)

pamiętaj o tym że gry nie obsługują win8 działają ale nie obsługują w pełni oraz mogą być błędy

spadek 1-2 FPS to jest błąd pomiarowy

(system) #10

RMK_99 ,

http://www.dobreprogramy.pl/Intel-Windo ... 36404.html

Ja piszę głupoty czy Ty hahaha :lol:

I to wszystko się potwierdza

(pawcio1212) #11

Ukończony windows to jest taki co zmieniają jego rdzeń tak jak z 2003(chociaż nie zupełnie) na Vistę kiedy był reset prac.

Wydanie oprogramowania przez programistów wygląda inaczej niż większość myśli.

Do pewnego czasu jakieś funkcje mają działać jeżeli zrobią to i zostanie im czas to poprawiają zwiększają wydatność idp.I wtedy jest "ukończony".Co z tego że może działać o 50% szybciej jak już czas im się skończył.

Ukończone jakieś oprogramowanie jest jak nie da się tego poprawić(przyspieszyć,zwiększyć niezawodność,zmniejszyć awaryjnośc).