Spadek wydajości w grach

Witam!

Mam problem z wydajnoscia w grach gdyz w gry w ktore wczesniej moglem grac spokojnie, zaczynaja mulic. Komputer jest czysty i spelnia wymagania. Natomiast widze ze jest cos nie tak ze sterownikami grafiki. Komputer to laptop z 2 kartami technologia optimus. Próbowałem odpalac gry na obu kartach z rozymi opcjami w panelu nvidi ale na integrze i nvidi gt 540m chodzi tak samo. Temperatury sa w porzadku 56 stopni karta stres, widac ze pracuje bo sie kreci w gpu z. procek 45-55. Próbowalem reinstalacjii sterow i instalacji innych + archiwalnych to samo. Problem dotyczy glownie nowszych gier saints row, skyrim, sniper elite. Format poki co nie wchodzi w gre, przywracanie systemu poki co tez, nie mam puntku przywracania.

A jaki dokładnie model? W jakim sensie czysty? Zaraz po formacie? Piszesz, że wcześniej w te gry grałeś bez problemu i nagle zaczęły mulić, może jakiś zabieg to spowodował np. przestawiłeś przypadkiem detale na wysokie.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl pobierz stąd stery do karty. Spróbuj również w sterowniku wszędzie gdzie możesz dać wydajność/jakość daj WYDAJNOŚĆ, jeśli również możesz ustaw aby nie oszczędzało energii i graj przy podpięciu do sieci energetycznej (jeśli grasz na baterii to może coś przełącza na tryb oszczędzania).

asus x53 bodajze 709 . Sterowniki byly reinstalowane zarowno te od nvidi jak intela. Gram na wysokiej wydajnosci. Problem zapewne nastapil po instalacji jakiegos softu, ale nie przywroce bo nie mam starych punktow przwracania.

Możecie pisac jakies bardziej zaawansowane metody, bo wiedze jaka taka posiadam i probowalem standardowych rozwiazan. Chce to jednak zalatwic bez formatu gdyz za duzo danych mam do kopiowania.

ps. czysty bez wirusow,

2 Jest ktos obyty i mogl by napisac czy nvidia optimus dziala na jakims linuxie? Sprawdzilbym czy jest to problem z padnieta karta, poniewaz gry wlaczone na integrze i nvidi gt540m dzialaja tak samo, wychodzi na to ze karta sie nie przelacza. Zegary kart obu w skyrimie kreca sie do maxymalnych wartosci, jak pokazuje gpu z/

Edit:/

Nikt nie pomoze?

Po zrobieniu nakladki systemu nie ma roznicy, procz tego ze instalator wykryl niepoprawnie ainstalowany framework 4 potem go naprawil. Naprawde nikt nie pomoze?

Wiem ze na tym forum byly podobne przypadki ze sterownikami optimusa…

Zobacz w biosie czy jedna z kart nie jest np. wyłączona czy coś (ponieważ napisałeś, że karta się nie przełącza)…