Spadki fps i przycięcia w grach

Witam. Jakiś czas temu chciałem sobie ulepszyć komputer i kupiłem sobie nowe części. Praktycznie większość podzespołów jest nowa: procesor, karta graficzna, płyta główna i pamięć RAM. Stara została obudowa firmy silentium PC (ma z 6 lat) i zasilacz (Ma jakieś 2 lata) oraz chłodzenie do cpu (SilentiumPC Fortis 3 Malik Customs). Niestety obecnie mam taki problem że w niektórych grach (fortnite, elsword) występują ogromne spadki fps oraz ścinki. Sprawdzałem pamięci RAM oraz temperatury podzespołów i wszystko wydaje się w normie. Temperatura CPU wynosi 35 stopni w stanie spoczynku i 55 na max obrotach. Użycie dysku nie przekracza nawet 10% także raczej mało prawdopodobne żeby wina była dysku. Próbowałem już chyba wszystkiego. Wyłączałem zbędne rzeczy w windowsie. Instalowałem nawet system od nowa. Nałożyłem nową pastę na procesor. Komputer jest oczyszczony z kurzu. Czy możliwe jest że to wina uszkodzonego procesora? Wcześniej miałem inna płytę główną. Wyciągałem ciągle procesor bo nie chciał mi działać stary wentylator od cpu i pogiąłem druciki w slocie. Kupiłem inną płytę. Procesor wydawał się nie być uszkodzony więc go włożyłem ale wydawało mi się że miał ciężko wejść.

Specyfikacja mojego komputera:
Procesor : Intel Core i7-9700 CPU 3.00GHz
Płyta główna: MSI Z390a pro
Pamięć RAM : 2x8GB ddr4 2666mh
karta graficzna: Geforce GTX 150Ti low profile (chwilowo ponieważ mam RTX 2070 oddanego na gwarancje ponieważ karta dziwnie się zachowywała)
Zasilacz: BeQuiet Pure Power 11 600W CM80+ Gold

Poniżej zamieszam screena z hw monitor

Fortnite ponoć tak ma, sprawdź czy bez cieni też będzie krzaczył.
Kumpla dzieciak gra w to badziewie i miał problemy dopóki miał włączone cienie.

W fortnite to nawet jak ustawie detale na najniższe to potrafi mi spaść ze 300 fps nawet do 20. W grach takich jak obcy izolacja, hitmanie, doom eternal, gta V utrzymują mi się stałe fpsy. Wygląda na to że problem chyba występuje tylko w grach sieciowych. Np w battlefroncie 2 gra działała dobrze tylko na dricetx 11 na 12 były spadki fps i w dodatku potrafiło nawet wyrzucić z gry. Podobna sytuacja jak z fortnitem występuję w elswordzie nawet jak ustawię grafikę na tak niską że aż w oczy razi to mimo tego dalej są te przycinki

Czyli tak jak ktoś kiedyś napisał, „fortnite tak ma” skoro reszta gier śmiga normalnie.

A gdzie dysk w specyfikacji?
Fortnite to jakaś darmowa gra?
Przełączę na windę i sprawdzę.
No Epic dobrze ciągnie 40 na sek.Technicznie 41 MB/s

Ściągnołem zalogowałem zagrałem. N
Na integrze UHD630 I5-9400, płynnie w w 1080p
Dysk mvnme 16 gb ram, standard.
Poszukaj najpierw problemu w systemie.
Inaczej zadaj pytanie.

czym mierzysz te FPS?

Ta gra sama pokazuje, w ustawieniach musisz zaznaczyć.

System świeżo instalowałem we wtorek i problem dalej występuje. Dyski twarde mam takie: pny cs3030 1TB m2 NVMe i Samsung SSD 850 EVO. Mi się ciągle wydaje że problem występuje w grach na których bardziej opierają się na procesorze niż na grafice. Może podałbyś mi jakiś tytuł żebym mógł to przetestować? Mam też dać smarty dysków?

Do sprawdzenia są temperatury dysków SSD w trakcie intensywnej rozgrywki. Same pamięci na dysku mogą się nie nagrzewać ale kontroler już tak. Sprawdź to programem HWiNFO ten odczytuje temperaturę kontrolera jeśli taka jest dostępna jako czujnik.

Mam tylko coś takiego obraz-2021-06-03-110517 — ImgBB

Ale co mi daje odczyt twoich temperatur na pulpicie ? Zminimalizuj program HWiNFO, pograj z 1h lub więcej i dopiero sprawdź.

Temperatura nawet nie przekracza 35 stopni więc to raczej mało prawdopodobne żeby to było przegrzewanie się dysku

No to jedną z przyczyn wykluczyłeś i dyski SSD raczej się nie przegrzewają. Aktywowałeś profil pamięci X.M.P w bios ?

Tak. Co to jest Intel® SGX? Bo kiedy je włączę w biosie to wtedy system nie wstaje. Nie wiem czy to potrzebne jest do czegoś?;p

Intel SGX zwykłemu użytkownikowi jest całkowicie zbędny. Możesz to spokojnie wyłączyć, nie ma żadnego wpływu na wydajność czy Twoje bezpieczeństwo.
Te ścinki masz tylko w grach sieciowych czy ogólnie we wszystkich w jakie grasz ?

Ścinki występują tylko w grach sieciowych

Grasz podłączony do urządzeń sieciowych po kablu czy dodatkowo przez WIFI. Jakie masz łącze do tych gier, router, modem itd. Może dropy w grach sieciowych to nie kwestia grafiki, cpu czy ssd ale kiepskiego sprzętu sieciowego.

Słabo z siecią, bo nie widzę tutaj innej przyczyny

Czekaj, a jak jesteś podłączony do sieci?
Wi-fi?
Jeżeli tak ciągnij kabel.