Spadki FPS - laptop

Cześć.

 

NVIDIA GeForce Experience optymalizuje mi ustawienia do różnych gier. Mimo to, że wszystkie ustawienia mam niżej od tych zoptymalizowanych, i tak odczuwalne są FPS dropy, nie wiem co może być tego powodem. Jakieś sugestie a propos tych uniedogodnień?

 

Laptop - MSI GP70 20D-050XPL

Usuwaj ten program lub nie korzystaj z jego funkcji. GeForce Experience jest znane z tego że przekłamuje ustawienia. Skutkiem tego jest zmniejszona wydajność. 

Przy 740M na pewno musisz schodzić z rozdzielczością i detalami. To kiepska karta graficzna pod nowe gry.

Sęk w tym, że używam najgorszych możliwych ustawień, dość niskiej rozdzielczości, dodatkowo używam podwójnej mocy chodzenia (opcja wbudowana w laptopie) i wciąż występują takie problemy. Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, żeby usprawnić działanie.

Zmienić  sprzęt na taki, który przeznaczony jest do gier.

[ciach] Jeżeli nie masz nic ciekawego do dodania w temacie, nie pisz.
@topic jakieś racjonalne fixy?

W jakich grach Ci się to dzieje?

Jakie aplikacje działają w tle?
Jakie masz temperatury procesora i grafiki w momencie jak zaczynają się przycięcia?
Kiedy ostatni raz był czyszczony układ chłodzenia?

Np przy CS:GO, w tle praktycznie wszystko wyłączone, temperatur nie sprawdzałem, a laptop nie był rozkręcany od nowości

Możesz jeszcze przestawić opcje zasilania na Wysoka wydajność może coś trochę da

  1. Wyczyść laptopa( mam na myśli wiatrak chłodzenia, na pewno jest tam kożuch, łopatki też pewnie są oblepione).

  2. Wyłącz aplikacje z autostartu( praktycznie każda powinna być wyłączona, pozwoli Ci to zaoszczędzić ram i obciążenie procesora).

  3. Zaktualizuj sobie sterowniki( polecam Driver Booster, znajdziesz go w bazie dobrych programów).

  4. Jeśli to jest laptop MSI to masz coś takiego jak Dragon Gaming Center. Tam możesz dodać procesy, które mogą i powinny być zamknięte, jeśli odpalasz jakąkolwiek grę.

  5. Jakiego masz antywirusa? Jeśli używasz standartowego, czyli Windows Defendera, to pewnie proces “Antimalware” zabiera Ci około 60% użycia procesora. Polecam Eseta( ewentualnie skorzystaj ze skanera online- również eset).

  6. Przeskanuj komputer CCleanerem w poszukiwaniu błędów w rejestrze. 

  7. Również CCleanerem oczyść komputer ze zbędnych rzeczy.

  8. Jaki masz rozmiar pliku stronicowania?

  9. Ewentualnie jak masz laptopa już ze dwa lata to wykonaj defragmentację- też pomaga.

 

Z wszystkich tych opcji pozostało mi wyczyszczenie lapka od środka, zobaczymy czy to pomoże.