Spadki FPS - laptop

(Tobeto) #1

Cześć.

NVIDIA GeForce Experience optymalizuje mi ustawienia do różnych gier. Mimo to, że wszystkie ustawienia mam niżej od tych zoptymalizowanych, i tak odczuwalne są FPS dropy, nie wiem co może być tego powodem. Jakieś sugestie a propos tych uniedogodnień?

Laptop - MSI GP70 20D-050XPL

(lordjahu) #2

Usuwaj ten program lub nie korzystaj z jego funkcji. GeForce Experience jest znane z tego że przekłamuje ustawienia. Skutkiem tego jest zmniejszona wydajność. 

(Longhorn2009) #3

Przy 740M na pewno musisz schodzić z rozdzielczością i detalami. To kiepska karta graficzna pod nowe gry.

(Tobeto) #4

Sęk w tym, że używam najgorszych możliwych ustawień, dość niskiej rozdzielczości, dodatkowo używam podwójnej mocy chodzenia (opcja wbudowana w laptopie) i wciąż występują takie problemy. Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, żeby usprawnić działanie.

(rgabrysiak) #5

Zmienić  sprzęt na taki, który przeznaczony jest do gier.

(Tobeto) #6

[ciach] Jeżeli nie masz nic ciekawego do dodania w temacie, nie pisz.
@topic jakieś racjonalne fixy?

(wonsik) #7

W jakich grach Ci się to dzieje?

Jakie aplikacje działają w tle?
Jakie masz temperatury procesora i grafiki w momencie jak zaczynają się przycięcia?
Kiedy ostatni raz był czyszczony układ chłodzenia?

(Tobeto) #8

Np przy CS:GO, w tle praktycznie wszystko wyłączone, temperatur nie sprawdzałem, a laptop nie był rozkręcany od nowości

(IPSEN) #9

Możesz jeszcze przestawić opcje zasilania na Wysoka wydajność może coś trochę da

(gwynnbleid) #10
  1. Wyczyść laptopa( mam na myśli wiatrak chłodzenia, na pewno jest tam kożuch, łopatki też pewnie są oblepione).

2. Wyłącz aplikacje z autostartu( praktycznie każda powinna być wyłączona, pozwoli Ci to zaoszczędzić ram i obciążenie procesora).

3. Zaktualizuj sobie sterowniki( polecam Driver Booster, znajdziesz go w bazie dobrych programów).

4. Jeśli to jest laptop MSI to masz coś takiego jak Dragon Gaming Center. Tam możesz dodać procesy, które mogą i powinny być zamknięte, jeśli odpalasz jakąkolwiek grę.

5. Jakiego masz antywirusa? Jeśli używasz standartowego, czyli Windows Defendera, to pewnie proces “Antimalware” zabiera Ci około 60% użycia procesora. Polecam Eseta( ewentualnie skorzystaj ze skanera online- również eset).

6. Przeskanuj komputer CCleanerem w poszukiwaniu błędów w rejestrze. 

7. Również CCleanerem oczyść komputer ze zbędnych rzeczy.

8. Jaki masz rozmiar pliku stronicowania?

9. Ewentualnie jak masz laptopa już ze dwa lata to wykonaj defragmentację- też pomaga.

(Tobeto) #11

Z wszystkich tych opcji pozostało mi wyczyszczenie lapka od środka, zobaczymy czy to pomoże.