Spadki FPS na dobrym komputerze

W prawym górnym rogu w miarę widać (czasem się rozmazuje przez jakość filmu ale spokojnie można zauważyć), już od samego początku co kilka sekund widać że klatki spadają do 70 klatek a czasami jeszcze mniejszych

Na 1.20 chyba najbardziej intensywnie widać jak występują

A próbowałeś na sztywno ustawić np. 144 fps(Czy ile tam masz odświeżania w monitorze) przez RivaTuner? Bo NVIDIA od około roku nie potrafi za bardzo dorobić sterowników, proponuje sprawdzić 472.12, 471.96, 471.68 i 442.74(Te niby często zalecają na forum NVIDII w przypadku problemów, bo niby najstabilniejsze i pamiętaj by usuwać wszystko razem z Physx przez DDU oczywiście w trybe awaryjnym Windowsa). Do tego sprawdź czy zmiana Rendering Mode na DirectX12 lub Performance(Lub DX11 jeśli już używasz Performance) coś zmieni.

Reinstallowałem na starsze, ale spróbuje na te co napisałeś. Generalnie wydaje mi sie że to przez procesor, widzę nawet w menadżerze zadań, że jak mam odpalonego juz nawet przykladowego fortnite to mam nieraz po 100% obciążenia

Może tak być, ale I5 10400 nie jest znowu taka słaba. A robiłeś OOCT, czy tam nie ma zrzutu zegara przez przegrzanie?

zaraz spróbuje

No tylko zobacz wyniki tak po 20 minut, bo po 30 sekundach nie ma sensu…