Spadki FPS na dobrym komputerze

Cześć, od ok. wakacji borykam się z problemem ze spadami FPS w grach. Komputer posiadam od niecałego roku i działał bardzo wydajnie, tak jak oczekiwałem. Nie zauważyłem jakichś dziwnych wzrostów temperatur, ale ja też się mało znam. Specyfikacja:

-msi gtx 1660 super ventus oc

-intel i5-10400f

-msi b460 mag torpedo

-16gb ram ddr4 3200 Mhz (używam 2666, tyle ile mogę maksymalnie włączyć w biosie przez XMP)

-500GB SSD M.2 (obecnie ponad połowa pamięci jest wolna)

-Windows 10

Czy coś było robione przed nastaniem awarii? Nie wydaje mi się, problem odnotowałem dopiero po tym jak ponownie zacząłem więcej grać, więc ciężko mi powiedzieć czy zdarzyło się coś, po czym bezpośrednio pojawiły się spadki
Jakie kroki już poczyniłeś/aś w celu naprawy? Próbowałem różnego typu poradników dotyczących np. zmian w ustawieniach windowsa jednak nie przyniosły one żadnych rezultatów. Komputer regularnie skanowałem Malwarebytes oraz Adwcleaner i ani razu niczego nie wykryły. Ostatecznie zdecydowałem się na pełny format komputera z nośnika USB i niestety dalej bez pozytywnych rezultatów. Dodam że FPSy nie biorąc pod uwagę spadków są praktycznie normalne, takie jak kiedyś i na testach na yt raczej nie odbiegają. Może macie do polecenia jakieś antywiusy? Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

Ile dysk ma zapisów hosta i co to jest za dysk?

Odinstaluj sterownik od grafiki i zainstaluj jakiś stary sprzed roku lub z płytki instalacyjnej. Jak nie pomoże to wyłącz tryb gry w systemie.

dysk m.2 viper 512 GB. Jeśli chodzi o zapisy hosta to nie do końca rozumiem o co chodzi. Mógłbyś trochę prościej wyjaśnić?

Chodzi o o ilośc zapisów w stosunku do TBW. Sciągnij to: CrystalDiskInfo 8.13.0 portable - Portable info PL (po piewsze z ZIP) rozpakuj, uruchom ten plik DiskInfo64.exe i daj skrina. To zobaczymy co się dzieje z dyskiem.
A czy jesteś pewien że gry działąją pod nVidia, Sprawdzałej ustawienia uruchonienia dla jakiej karty mają działać pod menadzerem nVidia.
Jaki profil zasilania masz właczony?

Przesyłam zdjęcia z crystaldiskinfo + cpu z może coś zauważysz

cpuz cpu


cpuz 4
cpuz 3

PO pierwsze 38 TB przez 3446 godzin - coś ty na tym robił że żeś tyle zjechał. W/m wszysko jest OK Sprawdz jeszcze czy gry chodzą z nVidia. W panelu jest jaki pragram - z jaką kartą. Dla mnie coś jest s ze sterownikiem nVidi jak ci zwalnia

W nvidia nie widzę niczego dziwnego, wszędzie się wyświetla moja karta. Sterowniki nawet ostatnio odinstalowywałem DDU i reinstallowałem starsze ale nie czuję różnicy

W jakich grach? Na jakich ustawieniach, czy w międzyczasie były aktualizacje tych gier?
Bo jeżeli chodzi Ci np. o CSGO, Apaxy i inne Fortinite, to one są dość często aktualizowane i to nierzadko rozwala optymalizacje.

Ogólnie gram wlasnie CSGO, fortnite i mam normalne 180 fps , i spadaja co chwile do 70 podczas jakichs zwykłych strzalow

Problem jest w losowych momentach, własnie najczęściej podczas strzałów. Klatki spadają po prostu z zablokowanych 180 do 50, tak że kompletnie nie da się grać. Może to wina aktualizacji, ale jak oglądam benchmarki, które są po aktualizacjach w grach, w których widzę problem to ludzie mają stałe klatki, na pewno nie spadają im podczas tak prostej rzeczy jak jakieś strzały. Nawet w LOLu odnotowałem, że fpsy spadają do 130/ nawet czasem czuje lekkie ścinki, mimo, że kiedyś było spokojne 200.

A jaki masz zasilacz?

SilentiumPC Vero L3 600w

A nie podczas np. 5 graczy na ekranie lub granatów dymnych? Bo to akurat znane przypadki.

Nie, na gówno kompach spokojnie w każdej sytuacji CS się trzyma na 100+ FPS

Zobacz moment wejścia w dym ze 100-150 fps masz spadek do 30, przy średnich 111 w grze. Niektóre akcje są zabugowane i tyle.
cl_threaded_bone_setup 1 - działa? boost fps? test komendy w CS:GO - YouTube

Nie porównuj benchmarku z grą jak nie wiesz, na benchmarku jest tam kilka (kilkanaście?) smoków na siebie nałożonych, w grze nieraz o 20 nie spadnie.

Ok, ale problem nie jest tylko w CS-ie więc to nie o to chodzi

Cześć, nagrałem afterburnerem krótki gameplay z FN. Mimo to że jest to tryb kreatywny (gdzie klatki są jeszcze dużo lepsze niż w normalnym meczu) i najniższe ustawienia jakie da się ustawić w grze, co chwile były spadki do 70fps (czasem nawet większe), tak, że niemal nie dało się ruszać. Jak ktoś miałby 5 minut czasu żeby obejrzeć i napisać czy coś widać to byłbym bardzo wdzięczny no bo jak napisałem, po prostu nie czuć żadnej przyjemności z gry.

Gdzie to jest na filmiku (czas), kawałek obejrzałem, ale nie widzę tych nagminnych spadków.