Spadki FPS-ów, GeForce 9500 GT, Windows 7

(Mareks 1997) #1

Witam. Kupiłem niedawno komputer, co prawda używany ale nie o to chodzi. Dołożyłem 1GB RAM-u i pozostał mi jeszcze jeden, najbardziej denerwujący, problem. Otóż coś jest nie tak z Kartą graficzną. Jest to Nvidia GeForce 9500 GT 1GB, jednak kiedy próbuję zagrać w cokolwiek co nie jest pasjansem to pojawiają się ogromne spadki fps. Grając w League of Legends chwilę mam 60-70 fps, jednak kiedy zaczynam się ruszać to spadają do 8-9. Tak samo w Far Cry 3, początkowy filmik działa bez zarzutów jednak kiedy jestem już w grze, fpsy spadają niemal do zera i nie da się grać. Dodam jeszcze, że mój system to 

Windows 7 Home Premium x64 a procesor to AMD Athlon64 x2 Dual Core Processor 5200+ 2.70 GHz, i zainstalowałem sterowniki karty graficznej stąd: http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl%C2'\> góry dzięki za pomoc, jeśli napisałem w złym temacie to proszę o przeniesienie. 

(Agatonster) #2

Pacynas

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(lordjahu) #3

Zainstaluj nowe stery do grafiki ze strony producenta - wykonaj czystą instalację. Sprawdź temperatury w spoczynku i przy użytkowaniu - może masz za wysokie. 

(Mareks 1997) #4

Nowe sterowniki zainstalowane godzinę temu, przed chwilą sprawdziłem temperaturę procesora i karty graficznej podczas “gry”.

Procesor: 1 rdzeń 52 stopnie

2 rdzeń 53 stopnie. 

Karta graficzna: 44 stopnie 

Podczas spoczynku gdy nic nie robię temperatury wyglądają tak:

Procesor: 1 rdzeń 43 stopnie

2 rdzeń 44 stopnie

Karta graficzna: 39 stopni