Spadki fps-ów!


(Rapidity1995) #1

Hej,

 

Od kilku miesięcy borykam się z problemem jakim jest znaczący spadek fps w grach w losowych momentach czasu. Gry które kiedyś chodziły bez zarzutu teraz po prostu tną się w niektórych momentach. Próbowałem aktualizacji systemu, karty graficzne itp. Iż gram na laptopie sporo osób mówiło że może to być wina zbyt wysokiej temperatury, więc zmierzyłem je. Program FurMark pokazał 85stopni przy maksymalnym użyciu mojej karty graficznej, natomiast procesora okolo 65-70stopni.

 

Mój sprzęt nie jest zbyt dobry ale jak napisałem wcześniej jakieś 3 miesiące temu np: League of Legends chodził na najlepszych ustawieniach, a teraz czy mam minimalne ustawienia czy maksymalne fpsy i tak spadają.

 

Laptop Lenovo g780

4Gb RAM

Nvidia Geforce gt 635M

CPU 960 2.20 GHZ

Windows 8 (Bez Aktualizacji do 8.1)

 

Dodam iż próbowałem bawić się z ustawieniami karty graficznej pod te gry ale nic nie przynosiło rezultatu.

Bardzo bym prosił Was o pomoc iż jest to bardzo irytujące aczkolwiek tak czy siak jakoś można grać tyle że mniej przyjemnie wiedząc że coś jest nie tak.

 

Pozdrawiam Wszystkich!!

 

 


(Lesiak0) #2

Przeczysc komputer, może czas na format ?

Podkladka chlodzaca ? :slight_smile:


(Rapidity1995) #3

Nie tak dawno był formatowany, z jakieś pół roku temu. A co do podkładki chłodzącej to nie posiadam ale czy te temperatury były by zbyt wysokie? I czy wtedy fpsy nie były by cały czas niskie?


(Hrustus) #4

Rzeczywiście niedawno ;d

 

85 stopni pod obciążeniem to nie jest tragedia ale dobrze też nie jest. U mnie dobijam max do 70-75 stopni czyli 10-15 stopni mniej. Poza tym mówimy o laptopie, które  nie mają takiej odporności na kurz i syf jak blaszaki. Zacznij od wyczyszczenia go w środku. Jak nie będzie rezultatu to zamieszamy z systemem (choćby aktualizacją do 8.1). Z kolei inną możliwością jest to, że coś działa w tle i zajmuje nieco zasobów.


(Rapidity1995) #5

Nie za bardzo moge go otwierac gdyz moglbym stracic gwarancje a z drugiej strony nie chce z taka rzecza isc go oddac. Jest jakas mozliwosc sprawdzenia ze to na pewno temperatura? Jezeli tak to kupilbym ta podstawke.


(CrisPL) #6

Sama podstawka nie pomoże, ale lepiej gdy się przegrzewa wysłać niżeli mieć laptop nie do użytku w przyszłości, bo łączenie chipsetu lub grafiki odklei się od płyty i tyle będzie.

 

Sprawdź programem HWinfo.