Spadki fps po podkręceniu

Hej,

Dzisiaj postanowiłem sobie podkręcić kartę graficzną, robiłem to po obejrzeniu tego poradnika:

Gdy już doszedłem do stabilnych liczb i maksimum to wszedłem w Csa żeby zobaczyć, bo ja sugeruje autor poradnika w benchmarku często jest wszystko OK a w grze już nie… i u mnie tak właśnie jest, nigdy fps nie spadały mi do 130 nawet gdy “dużo się działo” a po podkręceniu właśnie do tych 130 fps spada, nie pytałbym tutaj gdyby nie fakt, że w programie w którym podkręcałem zrestartowałem ustawienia do domyślnych (czyli tak jakbym nic nie miał podkręcone) i na moje to po takim zrestartowaniu ustawień powinno być wszystko dobrze, ale nie jest fps nadal spadają do 130.

Dodaje również testy fps na mapie z warszatu Benchmark fps.

Tutaj testy sprzed jakiegoś tygodnia:

198.01
204.35
197.77

a tutaj test sprzed 10 minut:
179.64

Wrzucam Screen ze Speccy moich podzespołów.

Z tego co pamiętam to temperatury na benchmarku Valley Benchmark 1.0 na grafice osiągały 67 stopni.
Dodam że mam stery chyba z 2017, bo mam na nich więcej fps niż na najnowszych, nie wiem czy da coś jakaś aktualizacja, sprawdzić? Proszę o pomoc.
Edit Aktualizacja sterowników nic nie dała.
Edit 2 Jak patrzyłem na yt to na tej samej konfiguracji w momencie gdy ja na low ustawieniach i rozdzielczości 1280x760 mam 120 fps to na benchmarku na najwyższych ustawienia i 1920x1080 ma 158 fps.

Deinstalacja i sprawdź, czy wróciło do normy.

1 polubienie

Jakie to wartości?

1 polubienie

Niestety nic nie pomogło.

Core voltage nie ruszałem
Power limit 125
Core clock 110
Memory clock 250
Fan speed na auto

Nie wiem czy to ważne, ale wydaje mi się to dziwne - gdy zapisywałem testy zauważyłem że minimalna liczba fps raz malała a raz rosła pomimo tego, że nadal podkręcałem. Daje screeny 3 ostatnich testów:



… a z kiedy ten benchmark był? Czy Ram w takiej samej konfiguracji, szybkości etc?

1 polubienie

2 lata temu, ram miał podany taki w opisie: 2X4GB 3000MHz CL15 @2400MHz
ja posiadam 1X8GB 2400MHz, CL15, ale to chyba też trochę nie ma sensu jak ja mam prawie minimalne możliwe usatwienia i leci do 120 a jemu na maksymalnych spada do 158, jestem pewny że przed bawieniem się z kręceniem do tylu mi nie spadało.
Znalazłem jeszcze inny benchmark w tym momencie ja mam 120 fps. https://youtu.be/Bc_8-WXqatM?t=37 karta słabsza bez Ti

Co ustawiasz przy "Anti-aliasing?

1 polubienie

Anti-aliasing mam na Off

Ogólnie ciężko porównywać benchmarki wykonane na różnych konfiguracjach (sprzętowych, programowych). Jeśli to Cię pocieszy, to mój wynik wygląda tak:

A to, że minimalne potrafią być niższe po podkręceniu, to akurat nic nadzwyczajnego. Musiałbyś wielokrotnie wykonać pomiary na danej konfiguracji, żeby wyciągnąć średnią. Jednorazowy wynik nie przesądza o niczym. Dla Ciebie ważna jest średnia FPS oraz ogólny “score”.

BTW moja 1050-tka poleciała na “core clock” +210 i “memory clock” +730.

1 polubienie

Mi gdy dam więcej na core clock niż 110 wywala sterownik podczas benchmarku. Format raczej nic nie pomoże? Jakbym miał już robić to oba dyski czy sam SSD wystarczy? Niestety nie posiadam pendrive który miałby więcej niż 30 GB, więc musiałbym większość rzeczy z HDD pobierać na nowo a mam chyba z 350 GB zapełnione.

Miejsce instalacji nie powinno mieć znaczenia. benchmark grafiki nie korzysta z dysku. “Świeżość” systemu operacyjnego może mieć wpływ, jeśli masz zainstalowaną masę oprogramowania, która przesiaduje w pamięci i obciąża zasoby.

Nie traktuj wyników innych ludzi jako wyroczni. Benchmarki są po to, aby sprawdzać stabilność całego układu pod obciążeniem, zwłaszcza po OC. To, że ktoś ma 150fps nie oznacza, że Ty też będziesz tyle miał. Zmiennych jest cała masa, nie sposób odtworzyć identyczne wyniki na różnych konfiguracjach.