Spadki FPS przy dymie

Witam wszystkich. Mam problem w wielu grach, a tutaj jako przykład użyję GTA San Andreas. Od jakiegoś czasu gdy “palę gume” w samochodzie (w grze) to FPS spadają poniżej 20FPS. Wcześniej również tak się działo, wymieniłem wadliwy dysk i zrobiłem format. Od czasu formatu cały czas mam ten problem. Kolega ma taką samą kartę graficzną jak ja i u niego nie ma problemów z tą grą i innymi (również te same sterowniki). Czytałem na internecie na ten temat i graczom również się tak dzieje, ale nikt nie rozwiązał problemu. Ludzie piszą że to wina podzespołów i tego się trzymają. Sprawdziłem inną wersje - nieaktualne sterowniki. Użyłem programu DriverMax do aktualizacji wszystkich sterowników. Niestety to również nie pomogło. Formatować nie będę, bo przed formatem i po było to samo. Proszę nie pisać, że zły komputer i za słaby.

Oto specyfikacja mojego sprzętu:

Intel i7 2600 @ 3,7Ghz

2x4Gb Ram 1333Ghz

ASUS GTX 460 1Gb

SSD OCZ Agility 3 120Gb

HDD Samsung F1 SpinPoint 1Tb

Zasilacz OCZ 850W

Dodam, że zauważyłem znaczny spadek FPS podczas nagrywania (Frapsem). Rok temu, kiedy komputer nie miał żadnych usterek nie było mowy o żadnym spadku. Dopiero podczas “psucia sie” dysku wystąpił ten problem, być może karta graficzna jest uszkodzona ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Nagrywasz frapsem na tym dysku SSD? On jest niemiłosiernie szybszy do Twojego drugiego dysku,i tam sprawdź.

Co do dymu,tez tak mam.

Daj PPM na pulpicie -> Panel Sterowania nVidia -> Wydajność w 3D czy jakoś tak -> Ustaw na wydajność,a nie na jakość.

To mi pomogło,bo miałem to samo.

Dzięki za szybką odpowiedź. Cały czas mam ustawione na wydajność. Nadal nie wiem co jest problemem. Ilu osób nie pytałem każda odpowiadała że to wina sprzętu… Na pewno nie wina sprzętu (ew. uszkodzony). Co do nagrywania. Te spadki FPS również są spowodowane efektami w grach. Kiedy “stoję” to mam ciągle 60 FPS i w tylu nagrywa. Jesli się ruszam i nie ma efektów - 60 FPS. Jeśli pojawia sie dym/ogień - 10 - 40 FPS . Różnie skacze.

Pozdrawiam i czekam na kolejne wypowiedzi.

Ja bym spróbował zastosować ustawienia: Użyj ustawień aplikacji 3D

Żadne ustawienia nic nie poprawiają. Nadal jest to samo.

To trochę dziwne na takim sprzęcie, ale sprawdz wygładzanie itp. może ono powoduje problemy. Powiedz jeszcze jakiego masz Windowsa i koniecznie ilu bitowy.

A jaki system ? u mnie na xp był podobny problem po przesiadce na 7 x64 problem nie występuje.