Spadki fps przy granacie dymnym na nowym komputerze

Witam , wiem ze temat nadaje sie bardziej na jakies forum stricte Counter Strikowe lecz gdy czytałem glupie odpowiedzi jakich udzielali tam ludzie wole założyć temat tutaj, ale do sedna.
Otóż mam nowy komputer , gra dziala w zasadzie bez problemu , fps w przedziale 180-230 . Lecz gdy rzucam granat dymny i stoje blisko niego to fps spadaja do 50- 60 fps , w samym dymie fps sa normalne , dzieje sie tak tylko gdy na niego patrze.

  • Moja karta graficzna to ASUS GTX 550 Ti
  • Na każdych ustawieniach wystepuje ten sam problem
  • Zainstalowałem najnowszy sterownik (moze lepiej zainstalować jakas starsza wersje?)
  • Windows 10 Home 64bit

Komputer może i nowy, ale karta stara. Procesor pewnie nie lepszy więc albo karta nie wyrabia albo procesor. Do utrzymania FPSów w smoke niestety potrzebny jest dobry komputer.

Twoja karta nie dość, że jest 5 generacji, a mamy obecnie 11 generację, to do tego jeszcze jest to prawie najsłabsza wersja tamtej generacji. Gorsza byłaby tylko GTX 550, o 530 nie wspominam bo to tylko służy do wyświetlania pulpitu.
Jeśli to Cię nie przekonało to zobacz na pamięć karty, ma ona pewnie 1GB, a dziś minimum z minimum to karta 2GB.

Napisz jaki masz procesor, ale pewnie też jakiejś starej generacji, więc nie masz na co za bardzo liczyć bez zakupu czegoś wydajniejszego. Pytanie tylko czy wystarczy zmienić samą kartę graficzną czy razem z procesorem.

Procesor to Ryzen 7 2700 czyli nie jakis slaby :slight_smile: , reszta komponentów również jest bardzo dobra , Karta graficzna jest kartą zastępczą , czekam na black friday / święta aby zakupić cos lepszego.
Na starym o wiele gorszym komputerze z ta sama kartą CSGO nie miał zadnego problemu

Poza tym procesor odpada w tym przypadku jestem niemal pewny że jest to coś związanego z kartą graficzną, grając na DM przy 30 osobach nie odczuwam niczego, fpsy na wysokim poziomie.
Spadek fps dzieje sie tylko i wyłącznie przy granacie dymnym. Zresztą mówię o csgo którego uciagnie byle intel HD graphics

Owszem uciągnie, ale będą spadki fps do 30 w smoke, a max ile uciągnie to chyba 160, ale nie będą one stabilne. Wiem bo używam (niestety).

Na razie ustaw sobie może max fps na 120 (monitor i tak pewnie masz 60hz więc spokojnie wystarczy) to spadki nie będą tak uciążliwe. Bez wymiany, albo podmiany karty graficznej chyba nic na tą chwilę nie da się zrobić ani powiedzieć.
Na starym CPU lepiej to może chodziło bo miałeś mniej maksymalnych FPS czyli zrzuty były mniejsze, dodatkowo może CS wykrywa jaki ma procesor i się w jakimś stopniu do niego dostosowuje. Zresztą różnica może też być w wersjach sterowników, systemu, DXa, CSa. Niestety dziś wszystko jest ciągle aktualizowane i to, że działało lepiej 2 miesiące temu nie jest jakimś wyznacznikiem. W ciągu 2 miesięcy mogła wyjść aktualizacja jednego lub kilku oprogramowania, które składa się na całkowita wydajność.
Spadki FPS w smoke to norma, po prostu wyrenderowanie dymu jest dość zasobożerne. Nic tutaj nie ma do rzeczy, że na serwerze z 30 graczami wszystko jest ok. Wejdziesz na singla z botami, rzucisz smoke i spadki dalej będą takie same. Ilość graczy zwiększa jedynie obciążenie CPU, a tutaj na 90% problem jest z brakiem mocy GPU.

EDIT:
Ewentualnie jeszcze bym się zastanawiał czy wpływu nie ma na to zasilacz lub płyta główna, ale to jest mało prawdopodobne i raczej objawiałoby się większymi problemami. Dla pewności możesz podać jaką masz płytę i zasilacz. Bo jak zasilacz z czarnej listy to może daje już o sobie pierwsze oznaki.

To kwestia karty, ach te czasy. :stuck_out_tongue_winking_eye: Gdybyś miał Ryzena 2400g to powiedziałbym: wywal kartę i graj na integrze :wink:
550ti 1925
Vega 11 2290
To mówi chyba wszystko o przyczynach…
https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-GTX-550-Ti-vs-Radeon-RX-Vega-11/16vs3893

Masz prehistoryczną grafikę, na której jestem w szoku ze masz tyle FPS, a wcale nie będę zdziwiony jak będziesz mieć przez nią dropy do 20FPS w każdej mocno graficznej sytuacji.

Okej , tylko nie mogę pojąć dlaczego na o niebo gorszym komputerze nie mialem z tym zadnego problemu, a karta była ta sama.

A ile tam fps miałeś? Jak tyle ile teraz przy smoke to masz odpowiedź - karta tylko tyle wyciąga przy wymagającej scenie.

Ok 100-120fps , przy smokach to samo

może grałeś na innych ustawieniach albo masz nowsze stery po przeinstalowaniu systemu.

Jest jedna możliwość. Jeżeli miałeś APU AMD, to niektóre miały coś (chyba???) w stylu łączenia apu z zewnętrzną. Ryzeny nie mają, a przynajmniej nie z takim muzeum :wink: