Spadki fps w Fortnite

Witam. Ostatnio kupiłem nowego laptopa hp, podzespoły :
Ekran 15,6 cala, 1920 x 1080 pikseli
Procesor Intel® Core™ i5 7gen 7200U 2,5 - 3,1 GHz
Pamięć RAM 8 GB
Dysk 1000 GB
Grafika nVidia® GeForce 940MX + Intel HD Graphics 620
System operacyjny Windows 10
Mianowicie grając w fortnite na rozdzielczości 1280x960 i mam wszystko na wyłączone albo niskie jedynie widoczność dobrą mam 60 fps ale w niektórych momentach mam spadki do 7-10 fps po chwili wraca do 60 fps. O co może chodzić?

Od początku gra tak działała?
Czy instalowałeś jakieś oprogramowanie spoza zaufanych stron?
Występują podobne problemy w innych aplikacjach?

Wyłącz blokowanie klatek na 60, daj nieograniczoną. Poza tym upewnij się że masz najnowsze sterowniki do karty graficznej nvidia.

Pobierz program z linku, włącz i tylko zaznacz log file oraz przejdź do opcje, zaznacz Nvidia GPU, zatwierdź, nie wyłączaj programu i pograj z godzinne i wrzuć log file. lokalizacja log file jest podana w opcjach

zrób screena ustawień graficznych w grze i screen ustawień gry przesunięty w dół, jak będziesz kończył granie i będziesz na mapie naciśnij ctr+shift+esc, wejdz w zakładkę szczegóły i zaznacz pokaż procesy wszystkich użytkowników i zrób screeny nie wyłączając gry, aby było widać też proces gry, coś takiego

. wstaw później te min. 3 screeny

a tylko jeszcze tylko wstaw takiego screena (nic nie zmieniaj chce zobaczyć jak masz poustawiane, prawdopodobnie cpu ci się przegrzewa ale wrzuc wszystko co napisałem aby była pewnosc)

tak od początku raczej nie bo lapka ma od poniedziałku tydzień temu. Nie ma problemu w innych apliakcjach

próbowałem grać na nieograniczonej ale było to samo a sterowniki aktualne :confused:

Tutaj jest screen ustawień w grze oraz ustawienia gry


Resztę dodam wieczorem jak będę grał. :slight_smile:

masz 4:3? tą rozdzielczość 3d, grasz z rozciągniętym obrazem czy masz czarne paski po bokach?

to czekam na log file

gram na rozciągniętym ekranie

Aktualizacje systemowe najnowsze?
Sterowniki do NetFramework nowe ?

edit: 1280x960 to jest rozdzielczość 4:3 a ty masz 5:4 czyli 1280x1024, niesprawdziłem

chodziło o to czy o ten plik w notatniku?

nie o to mi chodziło, w folderze throttlestop przejdz do folderu logs i plik z folderu logs wrzuć na forum

masz słabe chłodzenie do grania w fortnite i występuje throttling,ale jak chcesz możemy zbić tą temperature, ale wolałbym gdzie indziej pisać, bo tu to zajmie wieczność(czekanie na odpisanie itp).

To nie wiem gdzie możemy pisać :confused: fb?
o to chodziło?

lepiej zostań na forum. Nie chcę nikogo krytykować ani oceniać ale widziałem już różne dziwactwa związane z modyfikowaniem chłodzenia. Tutaj masz przynajmniej pewność że otrzymasz stanowisko kilku osób obeznanych w danej dziedzinie a przy modyfikowaniu hardware bezpieczeństwo jest najważniejsze.

PS. nie ma żadnej różnicy czy piszecie tu czy na fb czy gdziekolwiek. Posty są upubliczniane natychmiastowo więc wystarczy że oboje będziecie cały czas na forum do aktywnej dyskusji. Dlatego też próba przeniesienia dyskusji w inne miejsce po prostu śmierdzi…