Spadki fps w grach (hp 250 g6)

Witam. Mam problem z laptopem HP 250 G6. A mianowicie chwilpwe spadki fps w grach. W sumie to występuje prawie w każdej grze. Trwa od 15 sekund do 1 minuty (kiedyś było dłużej). Toważyszy im spadek temperatury CPU i GPU z 85 do 75( albo nawet do 67) oraz 100% użycia CPU. Np w for honor gdy nie ma ścinek jest 40-60%. Zużycie dysku prawie zawsze jest na 95-100%(Na podstawie menedżera zadań). Dysk skanowałem chyba hd tune i wszystko bez problemów. Spadki np w fortnite są z 40 do 8 nie zależnie od ustawień, to samo w for honor a nawet skyrim

Specyfikacja laptopa:
I5-7200u
4gb ram 2133mhz
Grafika radeon 520(r5 m330)
Dysk toshiba 1tb

Laptopa czyściłem sprężonym powietrzem a antywirusa mam AVG. Dodam że mocno grzeje się w miejacu wylotu powietrza. I bardzo słabo z niego leci powietrze.

Proszę o pomoc. Laptop ma jakieś pół roku. I z tego co pamiętam to miał tak od nowości.

Czyściłeś procesor i wentylator od chipsetu ?

Jeśli miał tak od nowości to możliwe że:

  1. Zakupiłeś z uszkodzonym elementem
  2. Jest po prostu za słaby

Możliwe że bez rozbierania się nie obejdzie. Sprężone powietrze to bardzo kiepskie rozwiązanie a i tak raczej szkodzi niż pomaga. Natomiast jeśli na radiatorze stworzy się “filc” to bez rozebrania nic się nie poradzi.

A co zużywa tyle dysku?
Czyżby telemetria windowsa, Usługa Antimalware Windows Defendera albo sklep Microsoft Store?
Jeśli tak to wystarczy użyć programu DoNotSpy10 i powyłączać wybrane opcje.

Laptop jest na gwarancji wiec rozbierać nie będe. Wymagania chociażby fortnite spełnia o skyrimie nie wspominając (w skyrimie spadki są rzadziej). W menedźerze zadań nie pokazuje co zabiera tyle dysku po prostu jest 100%. Mnie zastanawia to dlaczego są te skoki w zużyciu cpu, jest możliwe że przez temperaturę komputer obniża taktowanie cpu i zwieksza sie użycie cpu? I przy okazzji czy taka temperatura jest bezpieczna dla laptopa? (Spoczynek 45C a w grze 85C)

Nie bo jest na gwarancji

To oddaj do serwisu

Coś co bierze tyle dysku musi być widoczne w menedżerze.
Posortuj kolumnę dysk malejąco i zrób na samej górze screena

Na moje oko spowolnienie wynika z tego że wentylator przy tej temperaturze uruchamia się na full żeby szybko obniżyć temperaturę z krytycznej, co do dysku to miło jakbyś napisał jaki masz system na laptopie.

Nie zawsze wszystko co robi Windows jest w menadżerze :disappointed_relieved:

Windows 10 64. A jezeli chodzi o wentylator to przy aktualizacji biosu potrafi chodzić głośniej niż w grach . I w programach do sterowania wentylatorami nie wykrywało mi żadnych.

Jak stoisz z temperaturami w stresie?
Spróbuj odpalić grę z wyłączonym antywirusem.
Sterowniki do grafiki zainstalowane ?

  1. Jeżeli chodzi Ci o np furmarka to nie patrzyłem a dopiero w sobotę będe mógł sprawdzić. W fc5 (tak wiem ze to zły pomysł xD) było 91(sprawdzilem z ciekawości od kolegi i na skalowaniu 0.8 30fps było xd)
    2.To nic nie daje (nawet odinstalowywałem)
    3.Tak

Zobacz czy nie wiszą Ci w kolejce aktualizacje typu 1709 lub 1803, które nie mogą się wykonać (jak najpierw nic nie widzisz to zrestartuj kompa i spprawdź jeszcze raz, czasem dopiero wtedy się pokażą…) Ewentualnie daj znać czy masz jakiś antywirus czy tylko defender odpalony.

Zanim wyjechałem zainstalowałem wszystko
Pisałem że mam avg ale to samo występowało jak go nie bylo. Antywirusów miałem serio dużo i nic nie pomogło

Ogólnie mam w planach odesłanie go do hp ale zanim to chcę zobaczyć czy to nie jest z mojej winy lub ja coś musze zrobić

Myślę, że śmiało możesz odsyłać, nie takie rzeczy ludzie wysyłają, ew. na podparcie załącz im jakieś dowody, że tak jest, żeby nie było że przecież jest z nim OK.

Obstawiam winę systemu, instalowanie go na HDD mija się z celem.

Pomyślałbym o zmianie dysku na SSD jeśli chciałbyś używać laptopa bez większych niespodzianek tego typu.

Ok, jeżeli chodzi o dysk to nie moge wymienić bo laptop jest na gwarancji a klapek serwisowych nie ma więc go wyśle. Dzięki wszystkim za pomoc.

Jak się skończyła Twoja sprawa? Ja podczas grania w LoLa (laptop ma miesiąc - firmowy xD ) spadają mi PFSy ze 130 do 4 i tak co 15 sekund. Nie da się grać. wentylatory chodzą jak szalone, podczas ładowania grzeje się dużo bardziej i szybciej spadają fpsy, na baterii lepiej się gra tzn dużo później są pierwsze spadki.