Spadki fps w grach - nowy komputer

Witam!
Posiadam nowy komputer od około 2miesiecy.
Przez te 2 miesiące cisza spokój wszystkie gierki fajnie chodziły na najwyższych. Od dobrego tygodnia mam spadki fps. Sprawdziłem temperatury wszystko okej, przeinstalowalem sterowniki, zaktualizowałem bios i nadal nic. Sprawdziłem doctor web’em czy nie ma jakis wirosow i nic. Wszystko wcześniej chodziło pięknie na tyle na ile karta pozwalała.

Prosze o pomoc bo przy takich spadkach nie da się czerpać przyjemności z gry
Specyfikacja:
Procesor I5 8400
Płyta główna MSI bazooka 360m
8gb ram
Karta graficzna Gigabyte Geforce gtx 1060 oc 3gb
Zasilacz coolermaster 600w

Windows 10 i instalowałeś aktualizacje?

Windows 10 64bity i nie, nie instalowałem

Zaktualizowałem i nic

Właśnie myślałem, że to po zainstalowaniu tak, a nie przed :smiley:
A nagraj jakiś filmik z użyciem monitora podzespołów jak np. Riva Tuner Statistics Server

Sprawdź też monitor zasobów, czy dysk na 100% nie jedzie w czasie gry. Jeżeli nie ma problemów z software (syfy w tle), karta i napięcie stabilne, to bym tutaj sprawdził.

Tak to wygląda

A tu w gta v

No przecież Framerate jest w porządku. Wcześniej ile miałeś FPS, pamiętasz?

W gta się zgodzę, ale w fortnite spadki są bardzo widoczne w rozgrywce i użycie GPU jest prawie 100% co chyba nie powinno tak być

Powinno tak być GPU nie leci na 100% tylko jeśli CPU robi bottleneck.

To dlaczego są takie spadki w fortnite

Taki znaczy jakie do 20 FPS? Grasz w 3d, widok zaeży od sytuacji na planszy, jak masz przed nosem ścianę, to 200fps na renderowaniu cegieł będzie;) Natomiast jak 4 osoby generują obraz strzelając, wybuchając lub skacząc i demolując coś, to masz więcej detali i fps niższe. To standard

Mam na myśli spadki do 40-50fps z 75. Mam zablokowane na 75 bo tyle samo mam Hz w monitorze. Rozumiem że zależne od sytuacji, ale wcześniej takie spadki się nie zdarzały wgl w podobnych sytuacjach.

Jeśli zaktualizowałeś sterowniki karty tj powyżej wersji 4XX.XX i potem pojawił się problem a jednocześnie nie zaktualizowałeś W10 do 1809 (WDDM 2.5) to wgraj stery 399.24 tj najlepsze do WDDM 2.4 (czysta instalacja) a jeśli zaktualizujesz W10 to dopiero wtedy wgraj najnowsze sterowniki WHQL.

PS. Jeśli tak było jak napisałem na początku to powinno pomóc… Micro$oft zwariował na punkcie architektury sterowników graficznych jednocześnie stawiając nVidie i AMD co chwilę przed faktem dokonanym i co nową wersje bulidu podwyższa WDDM o jedną dziesiątą która “gryzie” się z starszymi sterami i vice versa

Zaktualizowałem Windowsa do najnowszej wersji i nvidie, a spadki nadal są, może minimalnie mniejsze.

Co zabawne, odpaliłem teraz wiedźmina na uber i jestem w sytuacji bardzo obciążającej wszytko a nie mam jakiegokolwiek spadku

W grach od innych producentów gry co innego mocniej obciążają. Nigdy wszystkie gry nie będą się identycznie zachowywać.