Spadki fps w grach po zainstalowaniu WIN 10 za drugim razem

(Halina Stonka) #1

Witam,

od razu zaznaczę, że przeszukałem wszystko i nie znalazłem problemu takiego jak ja mam, tym bardziej jego rozwiązania.

We wszystkich grach w jakie gram pojawia się częsty spadek fps, np. mam ładne ~200 fps w LOLu, a gdy padnę w grze spada do 50. W CS podobnie, tylko że spada do 20, tak samo jak i w Docie. Znalazłem denerwujące sposoby na chwilowe rozwiązanie tych problemów (zazwyczaj do następnego padnięcia) - w cs muszę wyjść na pulpit przez alt+tab, polatać kursorem po pulpicie przytrzymując lewy przycisk myszy i znowu wejść do gry. W lolu działa ten sam sposób, natomiast w Docie muszę albo zmienić rozdzielczość na mniejszą i powrócić do poprzedniej, albo kliknąć na ikonę Mozilli i szybko wejść do gry zanim ta się włączy, albo nieraz pomaga tylko restart komputera.

Dochodzę do tego, że jest to strasznie uciążliwe, oraz do tego, że na przykład w grze H1Z1 nie mam żadnego sposobu na przywrócenie FPS. W tej grze spada mi liczba FPS w losowym momencie i nic nie mogę zrobić aby je przywrócić.

Pierwszy raz, gdy zainstalowałem WIN 10, to problemu nie było. Drugi raz zainstalowałem WIN 10 (potrzebowałem zrobić format dysku, a mam jeden) i mój problem zaczął się pojawiać. Zrobiłem więc format i po raz trzeci zainstalowałem WIN 10, a problem dalej nie zniknął.

Mój sprzęt:

1. procesor- Intel Core I5-4690k (nie kręciłem)

2. płyta główna- AsRock Z97 PRO4

3. karta graficzna- MSI GeForce GTX 660

4. RAM - HyperX Fury DDR3-1866 8GB

5. dysk - Seagate 1TB SATAIII 7200RPM 64mb cache

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje, to bardzo proszę mi powiedzieć jakie testy mam wysłać, bo jestem zielony i nie wiem co jest potrzebne do rozwiązania problemu.

Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

(kokoxD) #2

xbox -> wyłącz opcje DVR. spróbuj tego lub w ogóle wywal aplikacje xbox z windowsa http://www.dobreprogramy.pl/Odchudzamy-Windows-10-usuwanie-aplikacji-wbudowanych-w-system,News,65383.html

(Halina Stonka) #3

Nigdy nie używałem tej aplikacji, ale ją usunąłem. Problem nie zniknął :c