Spadki FPS w grach

Witam, od jakiegoś tygodnia borykam się z problemem nagłych spadków FPS w grach (z wyjątkiem starszych tytułów, np. GTA SA). Mój sprzęt to:

Karta graficzna GeForce 9600GT 512 mb

Procesor Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz

3GB Ram

Dysk Samsung (dokładnego modelu nie podam) 500gb.

Zasilacz 350W (również dokładnego modelu nie podam ale powiem tyle że jest ze średniej półki i nigdy nie sprawiał problemów na moim sprzęcie)

Problem wygląda banalnie, na przykładzie z ETS2. Normalnie sobie jadę, mam jakieś 40-50 FPS (ustawienia graficzne średnie z tendencją w dół) i nagle dostaje spadku FPS na ok. 20, po chwili znów FPS’y wracają do normy i za chwile znów to samo, dodam że wcześniej takich problemów w ogóle nie miałem, tak ot nagle się zaczęły. W przypadku takiego NFS HP z 2010 roku fpsy spadają co chwila, z 40 do 20, po chwili znów to samo. Przeczyściłem trochę dysk, zrobiłem skan Avastem, obniżałem ustawienia graficzne - nic nie dało. Problemu zacząłem szukać gdzieś głębiej, zacząłem od dysku który jest już na wykończeniu (raw read error), podłączyłem więc Seagate Barracude 80GB z win 7, zformatowałem go i problem występuje nadal. Potem pomyślałem o karcie graficznej, wcześniej posiadałem GeForce 9500 GS i wszystko było ok, zrządzeniem losu okazało się że mam w domu sprawną 9600 GT więc zmieniłem ją no i problem dalej występuje. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, do czasu wszystko było ok aż tu nagle takie irytujące spadki, dodam że wcześniej miałem problem z automatycznym aktualizowaniem (svchost exe zużywał mi cały procesor bez względu na to co obecnie robiłem) więc po wyłączeniu Windows Update wszystko wróciło do normy, niewiem czy może to mieć z tym jakimś związek dlatego o tym pisze. Szukałem na google podobnego problemu i było ich sporo ale na mój pomocy nieznalazłem. Mam nadzieję że ktoś pomoże mi bo problem jest na prawdę mocno irytujący i zaczął się tak z dnia na dzień :confused:

 

Zapomniałem dodać, moja płyta główna to Intel D946GZIS, oraz jeżeli chodzi o temperatury to podczas grania karta nigdy nie przekraczała 55 stopni a procesor rzadko kiedy wychodził za 50 (sprawdzane SpeedFanem)