Spadki FPS w grach

Witam,
na uplay’u dostępna jest gra Assassin’n creed III, więc pobrałem, zagrałem i na początku wszystko chodziło płynnie, a gdy przypłynąłem do mista to gra nie chodziła powyżej 40kl/s na najwyższych, a na najniższych może troszkę więcej, ale płynnie to nie chodzi. StarWars Battlefront na ustawieniach ultra działa mi w minimalnie 55kl/s. W The Crew też czasem spadają FPSy. Przez to nie wiem czy opłaca mi się kupować nowe gry, ponieważ możliwe, że nie będę mógł nawet normalnie pograć.
Czy może ktoś napisać co może być przyczyną i co mogę zrobić by było lepiej?

Mój komputer:
procesor: AMD FX8320 8x3.5GHz
karta graficzna: MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB
płyta główna: ASRock 980de3/u3s3
RAM: 8GB
Wiondows 8.1 64bit

Wymagania sprzętowe Assassin’s Creed III:
Core 2 Duo 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 17 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8 

widzę że nie tylko  u mnie takie  rzeczy  się dzieją  i  potrafi    wywalić na pulpit    , też pobrałem z uplay  AC III  :)  inne gry chodzą  ok .

 

 

Jakie masz temperatur podczas grania ?

Jakie ustawienia w opcjach gry masz zaznaczone na najwyższe i jaka rozdzielczość ?

Rozdzielczość 1920x1080 60Hz
Na najniższych i najwyższych ustawienach graficznych FPSy są takie same i nie grzeje sie mocniej ani słabiej.
Może to być przez słaby RAM: GoodRam DDR3 8192MB PC3 GR1600D364L11/8G (tak jest napisane na pamięci)
edit: nie znam się zbyt bardzo na komputerach ale coś ogarniam, może wymiana tego RAMu albo dołożenie drugiej lepszej kości coś pomoże.

Beztytuu.png