Spadki fps w grach

Cześć, mam pewien problem z fpsami w grach. Gdy włączam grę np Gta 5 na maksymalnych ustawieniach, utrzymuje mi się tak średnio 65 fps. Po jakimś czasie fps zaczynają mi spadać do nawet 35, a średnio mieszczą się w przedziale 40-50 fps. Zauważyłem także, że przy np. spadku karta wykorzystuje 50% mocy. Nie są to temperatury bo GPU sięga max 69 stopni, a CPU 50. Co może być przyczyną? Komputera ma tydzień
Sprzęt:
RTX 2060 super GP OC Palit
SilentiumPC Fera 3
Crucial 500GB MX500
Ballistix Sport 16gb 3000mhz CL 15
SilentiumPC Vero L2 500W Bronze
MSI B450-a pro
Ryzen 5 2600
SilentiumPC Vero L2 500W Bronz

Spróbuj zainstalować od nowa Windows 10 w starszej wersji 1803. Po instalacji po kolei sterowniki do płyty, grafiki, odrocz aktualizacje lub wyłącz i sprawdź grę jeszcze raz. U mnie pomogło, a miałem podobny problem w Forzy 7 Motosport.

Raz włączę i gpu wykorzystuje swój potencjał i jest 100fps średnio a raz włączę i gra trzyma się 65 fps albo nawet mniej i wykorzystuje 50% kartę

Zauważyłem, że dzieje się to przy grze online, bo przy fabule wykorzystuje moc karty w 80-90% i utrzymuje 100 fps srednio

Gra oryginalna?

Tak, na steam

Od kiedy jest problem z tą grą? Po którejś aktualizacji Windows czy gry na steamie?

Od początku, komputer mam tydzień.

Czy nie masz problemów z połączeniem internetowym? Powiedziałeś tylko w grze online.

Chyba to jest kwestia tylko online, z internetem jest ok. Czytałem w internecie, że online dużo bardziej obciąża procesor przez co moge miec mniej fps, bo w offline mam 100fps.

Czy w opcjach steam pozwoliłeś wykorzystywać w pełni łącze czy ograniczałeś w ustawieniach?

te rzeczy mam domyślnie

Spróbuj obniżyć wartości ustawień, wyłączyć niektóre ustawienia. Przeczytaj też tutaj:


I sprawdź czy coś pomoże.

Zainstaluj mody na gorszą grafike i powiedz, czy to zwiększyło twoje fpsy