Spadki fps w grze fortnite

Nie. Za nowy sprzęt. Może reset do fabrycznych ustawień albo zainstalowanie domyślnego sterownika?

Wg mnie niestabilne OC RAM lub jest go za mało bo Fortnite dosyć lubi RAM.

Ramu nie brakuje, bo OSD w MSI aferburnerze pokazuje mniej niż faktyczne 8 GB. Ram testowałem programem Aida i nie wykazał błędów, bluescreenów.

Obserwuj OSD afterburnera podczas spadku - czy masz wtedy nagły wzrost użycia CPU, GPU, Ramu?

Spróbuj potem bez afterburnera - może on powodować (masz najnowszą wersję beta?)

odpal grę w oknie, z boku odpal menadżer zadań - tak abyś widział obciążenia dysków i zobacz, czy w momencie spadku nie masz np. peaku na max do góry na dysku
obraz

Dobrze tak zrobię. Odezwę się jeszcze gdy coś zobaczę.

Niestety nie zauważyłem skoków na dysku. Wszystko jest ok oprócz zużycia GPU które cały czas skacze od 70% do 99% proc. Można jakoś temu zaradzić?

Już nie wiem co mam robić. Od kilku miesięcy borykam się z dziwnymi spadkami. Co ciekawe na samym początku ich nie było. Nie było także piszczących cewek na karcie w pierwszym miesiącu użytkowania komputera. W moim przekonaniu jest uwalona karta graficzna. Będę musiał przeczekać ten rok bo wiadomo jaka sytuacja na rynku.

System stawiałeś od nowa?>

Obniżyc detale. Jak masz 99% i spadek FPS, to zgadnij, gdzie była przyczyna… :wink:

@anon7248146 Na gtx 1660 super obniżyć detale w fortnite? Nie po to kupiłem kartę za 1300 zł żeby obniżać detale. Poza tym spadki występują niezależnie od ustawień graficznych co już wcześniej pisałem.

No tak, 1660S nie jest kartą, która pozwoli Ci grać w 4K na detalach ultra. To żart, ale zakup karty za 1300 nie gwarantuje Ci, ze możesz sobie ustawić najwyższa/bardzo wysokie ustawienia i oczekiwać, że będzie git. Nie będzie.

Jeżeli w momencie spadku FPS masz obciążenie karty 99%, to problemem są opcje graficzne. Ewentualnie możesz odinstalować wszystkie zewnętrzne “wspomagacze” i sprawdzić, czy na gołym sterowniku W10 problem wróci, ale to pewnie już zrobiłeś?

No tak tyle że jak daje na najniższe detale problem nie znika (karta graficzna wtedy pracuje na pół gwizdka). Na yt ludzie grają normalnie na ultra na takiej karcie.

A nie masz gry zainstalowanej na “dysku ze starego komputera”?

Nie, dysk jest nowy. Cały komputer był nowy

Na początku wszystko chodziło dobrze. Fortnite chodził w 110 fpsach bez żadnych najmniejszych ścinek. Chyba zdecyduję się na format.

Zrób HD tune HDD/victorie z wykresami prędkości i health. Czasami trafisz na dysk słabej jakości, a czasami, jako nowy, sklep da dysk ze zwrotu, z problemami jak wyżej.

Tylko jak to zrobić? W HD tune na miejscu health nic się nie pokazuje

Gra jest na hhd a pewnie ssd badasz. ;)?

Nie… gra jest na SSD (moim jedynym dysku)

W takim razie to chyba wina pamięci. Pamięci nie działają stabilnie w slotach A2 i B2. Czasami jest bluescreen, czasami restart a czasami wczytuje sie tylko 4 gb ramu. W takim razie co do wymiany? Płyta główna, procesor czy raczej pamięci?